Медичні заклади, які підписали договір з Національною службою здоров’я, почнуть отримувати фінансування за новою моделлю 

Пройшло уже майже 8 місяців як українська медицина перебуває у стані реформування Україна. За цей час пацієнти почали активно обирати собі лікаря, медзаклади роблять перші кроки по запровадженню електронних карток, електронних черг, далі будуть електронні рецепти та лікарняні.

Реформувались і самі Центри первинної медико-санітарної допомоги. Так, із жовтня 2018 Павлоградський Центр став комунальним некомерційним підприємством. Така автономізація потрібна для того, аби можна було укласти договір із Національною службою здоров’я. Саме із цієї структури і фінансуватиметься «первинка».

За повідомленням керівника відділу охорони здоров’я Павлограда Олени Герасименко, Центр первинної медико-санітарної допомоги Павлограда, скоріш за все, цьтогоріч заключить контракт із Національною службою здоров’я .

«Із жовтня первинна ланка стала комунальним некомерційним підприємством . Отримали ліцензію на медичну практику, як комунальне некомерційне підприємство . Зараз уже первинка готова підписати договірні і відносини із Національною службою здоров’я. На наступному тижні буде розпочате третє вікно, коли держава буде підписувати договірні відносини із комунальними підприємствами . Ми цього вікна чекаємо, чекаємо цього оголошення і будемо здавати документи . Підпишемо ми договір у цьому році, а фінансування розпочнеться із 1 січня 2019 року», – розповіла tv-news.dp.ua Олена Герасименко.

Заклад первинної ланки отримуватиме кошти за пацієнтів, навіть якщо людина здорова і не зверталася за допомогою. Таким чином МОЗ стимулює лікарів дбати про своїх пацієнтів – чим менше вони хворіють, тим менше у лікаря роботи, а доходи ті самі.

Довідково

За одну людину Національна служба здоров'я заплатить лікарю мінімум 370 гривень на рік. При цьому терапевт повинен підписати декларації максимум з 2000 пацієнтами, сімейний лікар — з 1800, педіатр — 900. Лікарям, які працюють в селах, МОЗ дозволив набирати більше пацієнтів.
Тобто, за базовим тарифом за 2000 пацієнтів лікар первинки на рік отримає 740 тис. грн. Лікарня, в якій працює медик, з цієї суми вирахує податки, комуналку, зарплату медсестри.
На думку експертів, для успіху медичної реформи в Україні вирішальними стануть 2019-2020 роки. Очікується, що на цьому етапі реформа зустріне сильний опір із боку медпрацівників.