Наркологи пов’язують це, в тому числі, зі здорожчанням алкогольних напоїв 

Станом на 1 листопада 2018 року на обліку в Павлоградському відділенні наркодиспансера перебуває 596 хворих на алкоголізм. На профілактичному обліку перебуває 79 хворих з побутовим пияцтвом, з них 2 підлітки. Про це повідомляє лікар-нарколог Микола Назаров.  За його словами за 10 місяців 2018 року до наркодиспансеру госпіталізовано 53 хворих з алкогольними психозами. За аналогічний період 2017 року – 37 чоловік.

«Відзначається значне збільшення кількості хворих з алкогольними психозами. Пояснюється це рядом чинників. У зв'язку з подорожчанням алкогольних напоїв, хворі «переключилися» на вживання сурогатів алкоголю, а це самогон найнижчої якості. Хотілося б акцентувати увагу на безконтрольному вживанні спиртовмісних лікарських препаратів. Взяти, наприклад, серцеві краплі – в лікувальних цілях такі препарати призначаються в кількості 10-15 крапель на прийом, але не 4-5 флаконів, звідси настає не лікувальний ефект, а токсична дія на організм людини, зокрема на мозок», – розповідає Микола Назаров.

За його словами відзначається також зростання пивного алкоголізму.

«Не можна не згадати про пивний алкоголізм, на який все частіше страждають особи молодого віку. Наприклад, хвора С., 19 років, зверталася в стаціонар 3 рази. У даної хворої діагностовано ІІ-а стадію алкоголізму, що розвинулася в результаті зловживання міцним пивом», – додає лікар-нарколог.

За 10 місяців 2018 року наркодиспансером проведено 517 експертиз сп'яніння. З них 102 людини перебували в стані алкогольного сп'яніння, 34 – в стані наркотичного. З приводу ДТП – 90 експертиз, з них 66 з потерпілими. Більше половини учасників ДТП перебували в алкогольному або наркотичному сп'янінні.

При необхідності, консультативну та медикаментозну допомогу можна отримати у відділенні №3 наркологічного диспансеру, вул. Дніпровська, 241, тел. 089 250 1997, 089 250 2006. Відділення працює цілодобово.