Це найдовший у церковному році піст. Він триває 40 днів, із 28 листопада до 6 січня. Яких канонів слід дотримуватись та яких помилок не варто допускати у ці дні

«Піст, в першу чергу, полягає в духовному очищенні, а не в їжі. Але утримання від їжі – це є засіб до прийняття посту", – розповідає старший викладач кафедри богослів'я та філософії , кандидат богословських наук, диякон Михайло Омельян.

Виключення з раціону м’ясних страв, молочних продуктів чи алкоголю – не є запорукою повноцінного очищення.

«Кожна людина, яка буде поститись, нехай згадає про те, що найважливіше, як каже Іоан Золотоустий, – не їсти один одного. Якщо людина не споживає їжі, а свариться з ближніми, гнівається на ближнього, то цей піст є неправильним», – підкреслює диякон Михайло Омельян.

Тож, перш за все, варто поставити за мету – стати добрішим серцем.

В цей 40-денний період кожен з нас має гарний шанс змінити своє ставлення до життя і почати діяти вже зараз.
Поставивши за ціль внутрішнє удосконалення, у дні Різдвяного посту варто просити в Господа, щоб Він допоміг змінитися. Тому що, як відзначає диякон УПЦ КП, якщо в пості людина буде думати, що лише власними силами вона зміниться за допомогою не споживання їжі, це є промах.

Аби достойно пройти період посту та з гідністю прийняти Різдво Христове, слід контролювати і свої негативні емоції по відношенню до оточуючих.
Щоб процес духовного очищення пройшов максимально успішно, диякон УПЦ КП радить причащатися Святих Христових Тайн. У такий спосіб кожен з нас відчує допомогу та підтримку від Господа – тоді піст буде в радість і кожен християнин не буде ходити сумним, а буде сповнений щирими, світлими почуттями.

За матеріалами znaj.ua