А експрес-тести на виявлення ВІЛ-інфекції є у всіх амбулаторіях міста 

Про це розповіла керівник Центру профілактики та боротьби зі СНІДом Лідія Василенко під час прес-конференції.

«Це перший рік, коли у нас експрес-тести є не лише у центрі СНІДу, а й у всіх сімейних амбулаторіях. Це досить ефективний спосіб діагностики на наявність ВІЛ- інфекції. Цьогоріч було зроблено 5 тис. 277 обстежень. Із них 423 експрес-тестами. Виявлено 83 чоловіки, із них 32 експрес-тестуванням. Зараз не лише тестами, а й ретовірусними препаратами ми повністю забезпечені. Ліки сучасні та доволі ефективні. Тому зараз просто соромно не лікуватись», – розповіла Лідія Василенко.

За її словами Україна є неблагополучною країною щодо рівня захворювання та темпів розповсюдження ВІЛ-інфекції, тому світова спільнота кинула всі зусилля, аби допомогти нам подолати цю недугу.

Згідно світової стратегії боротьби з ВІЛ-СНІДом «90-90-90» до 2030 року вірус має зникнути назавжди. Глобальна мета боротьби «90-90-90» полягає в тому, щоб до 2020 року 90% ВІЛ-інфікованих знали про свій діагноз, 90% з них – отримали лікування, а 90% цих людей мали понижене вірусне навантаження.

Що стосується Павлограда, то тут близько 65% знають про свій статус, 85% із тих хто знають, отримують ретровірусну терапію, із них 89, 5% мають понижене вірусне навантаження. Це означає, що люди регулярно приймають ліки і що ми впевнено крокуємо до мети. За словами Лідії Василенко при вчасно розпочатому лікуванні, людина з ВІЛ-позитивним статусом може вести звичний спосіб життя за умови регулярного прийому ліків .

У Павлограді за 9 місяців на диспансерному обліку перебуває 838 чоловік, що мають ВІЛ-інфекцію. Цьогоріч виявлено 83 ВІЛ-інфікованих, 42 чоловіки померли від СНІДу. Лідирує статевий шлях передачі інфекції (44,2%), на другому місці – парентеральний(через кров) – 37,2%.
Шлях передачі інфекції від матері до дитини останні три роки в місті не реєструється. 20 ВІЛ-інфікованих породіль народили здорових малюків завдяки тому, що вчасно розпочали прийом атиретровірусних препаратів.