Нову міні котельню на селищі ПМЗ декілька разів урочисто відкривало обласне керівництво більше 10 років тому

 При цьому розповідали у скільки разів вона має економити газ, електрику і бути значно ефективнішою, ніж її «попередниці».Це була одна із 12 міні-котелень, котрі обіцяли відкрити у місті. Проте перша ж спроба експлуатації міні котельні дала зовсім протилежний результат. Мало того, що вона не виправдала очікувань, котельня ще й виявилась надто примхливою – вона зупинялась, коли її заманеться.

А тому до цього часу супер сучасна котельня так і не запрацювала і надії на те, що коли-небудь запрацює практично не залишилось.

«На сьогоднішній день фірми, яка будувала цю котельню немає. І нам не передали жодного папірця технічної документації, не кажучи вже про якусь фінансову документацію. Де ця фірма, де ці документи? Ми не можемо на цю ситуацію вплинути. Вона не запускається. Як самостійна одиниця ця котельня технічно працювати не може. Вона пропрацювала певний час лише завдяки підтримці котельні ПМЗ. Вона не може працювати ані технічно, ані юридично. Якщо ми її приймемо, то що ми з нею будемо робити?», - сказав міський голова під час пленарного засідання депутатів міської ради.

Установка котельні фінансувалась із обласного бюджету. Проте 2 роки тому депутати міської ради навіть виділяли 99 тис грн міського бюджету, аби обстежити котельню і "докопатись до істини " чому все-таки вона не працює. Але, видно,  не докопались...

 

Коментарі   

0 # Дід Степан 15.12.2018, 01:38
Як на мій погляд люба котельня має 2 основні вузли - газовий котел та насос, що перекачує теплу воду по системі. Колись давно в моїй старій школі цим агрегатом керував трохи тверезий дядько і досить успішно і без всякої автоматики! Ну, не було тоді моди на всілякі мікропроцесори!
А отой сірий Шкаф Автоматики (прибитий на стіні) - то є дуже нестабільна система, яка на відхилення любого датчика відразу зупиняє систему!
Який вихід ? Максимально спростити схему автоматики (звичайно в межах газової безпеки). Для чого вам стара документація? Якщо вона вам не по зубам, то розробіть нову - простішу та стабільнішу! Сучасна елементна база це дозволяє. Розумію, наскільки це бюрократичне діло - замовлення документації, узгодження з Міськгазом, монтаж, пусконаладка і тп. Ну, а як ви хотіли? Думаю, і в ПМЗ і Міськгазі знайшлися б потрібні спеціалісти. А ще ДТЕК під боком!
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата
0 # Дід Степан 15.12.2018, 01:38
Мабуть "головам" міста (також керівництву ПМЗ) так "хотілось" вирішить проблему, що аж 10 років її морозять! І який результат потрачених 99 тис грн? А хіба ця котельня в єдиному екземплярі? Так важко узнать, як працюють такі самі в інших містах? Ну, шо ви хочете: бюрократи - синонім некомпетентності! Інший момент - якщо вдалось би успішно запустить цю котельню - був би стимул встановить інші по місту.
Так що, не все втрачено, якщо взятись з головою та відповідально!
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата