Промисловість розвивається, бізнес процвітає, діти народжуються 

Уже традиційно в кінці року міський голова, відповідно до Закону «Про місцеве самоврядування в Україні»(ст.42) повинен звітуватись перед громадою. Річний звіт мера Павлограда Анатолія Вершини пройшов 14 грудня в МКДЦ «Мир».

Видатки зростають, коштів не вистачає 

Останні три роки у зв’язку зі значним підвищенням розміру мінімальної заробітної плати, соціальних виплат населенню, вартості енергоносіїв спостерігається тенденція перевищення росту видатків міського бюджету в порівнянні з його реальними доходами. Так, у 2016 році доходи міського бюджету зросли на 22%, у 2017 — на 35%, у 2018 — лише на 5%, тоді як видатки зросли відповідно на 27%, 37% та 6%.
Це відбувається тому, що з децентралізацією місцеві органи влади отримали не тільки додатковий фінансовий ресурс, а й додаткові зобов’язання, які збільшили навантаження на міський бюджет, а саме: фінансування пільг населення, в тому числі пільговий проїзд в автомобільному і залізничному транспорті, оплата комунальних послуг установ освіти та охорони здоров’я, харчування дітей з малозабезпечених сімей в школах, утримання дитячих дошкільних закладів, видатки з поточного утримання шкіл тощо.

Заробітна плата зростає

Середньомісячна заробітна плата одного штатного працівника за третій квартал 2018 року склала 8517 грн та зросла на 25,6% до відповідного періоду 2017 року. По промислових підприємствах міста середня заробітна плата (без врахування структурних підрозділів ПрАТ «ДТЕК Павлоградвугілля») за січень-вересень 2018 року становить 9474 грн та зросла на 42% до відповідного періоду 2017 року.
Заборгованість із виплати заробітної плати має лише одне державне підприємство — «Павлоградський комбінат хлібопродуктів». Сума боргу становить понад 2 млн грн.

 Майбутнє за автономним опаленням

Значне зростання цін на енергоресурси спонукало до впровадження енергоефективних заходів.
Прийнята Програма реорганізації системи теплопостачання та застосування альтернативних засобів опалення в окремих районах міста на 2017-2022 роки. Першим кроком виконання програми стало закриття котелень «Московський квартал» та «Селище Шахтобудівників-1А», які забезпечували централізованим опаленням 33 житлових будинки (156 квартир).

Протягом двох-трьох років планується провести поетапну децентралізацію теперішньої системи теплопостачання.
В рамках подальшої реорганізації системи теплозабезпечення міста, прийняли радикальне рішення і передбачили в бюджеті 2019 року 8 млн грн на реконструкцію та будівництво індивідуальних котелень для бюджетних установ з альтернативними видами опалення. Перш за все, це соціальні об’єкти — лікарні, дитсадки, школи.

Нарешті, після 2-х років очікування, Павлоград став учасником проекту Demo Ukraina DH.
Проект, вартість якого близько 700 тис. євро передбачає будівництво автономної котельні (з твердопаливним і газовими котлами) для жителів будинків по вул. Т.Федорової, сонячних панелей для 4-ої міської лікарні та для підігріву води, а також, облаштування індивідуального теплопункту в житловому будинку на вул. Західнодонбаська, 3а.

Розвивається дрібний та середній бізнес

Сьогодні дуже складно вижити великим підприємствам, тому зростає вага підприємств малого та середнього бізнесу.
За цей рік помітно збільшилась кількість нових закладів сфери послуг, ресторанного господарства, торговельних центрів, відкриваються нові виробництва.
З початку року в місті з’явилися два нових великих супермаркети «33м2». До кінця 2018 року заплановано відкриття нового підприємства на території заводу Палмаш по випуску паперових виробів, що дасть додатково 85 робочих місць. Очікуємо відкриття і нового готелю та торговельного центру, а це ще 45 нових робочих місць.

Дороги капітально не ремонтувались. Відремонтують наступного року

В цьому році нам не вдалося капітально відремонтувати жодної дороги. Ми зверталися до обладміністрації та облради, на жаль, допомоги щодо фінансування цих робіт не отримали.

В наступному році планується капітально відремонтувати:

- внутрішньоквартальні дороги на селищі Шахтобудівників вздовж будинку №10 на вул. Можайського та будинків №№ 1,5 на вул. Підгірна;
- внутрішньобудинкові дороги вздовж будинків №№ 121, 117, 119, 133 на вул. Дніпровська;
-дорожнє покриття на вул. Добролюбова (від перехрестя з вул. Дніпровська до перехрестя вул. Надрічна) та вул. Братська.

37 млн грн витратили на благоустрій міста

У 2018 році на виконання робіт з благоустрою з міського бюджету збільшено фінансування на 10 млн 600 тис. грн. Всього 37 млн грн.
В цьому році нам вдалося зарахувати до «списку улюблених місць відпочинку павлоградців» реконструйований Дитячий парк із сучасним дитячим ігровим майданчиком, а до Дня міста відкрито бульвар Голубицького. Загальна вартість робіт склала понад 14 млн грн. У Дитячому парку Павлограда тривають будівельні роботи — на місці старих руїн постане сучасний торговельно-виставковий центр.
Планувалося в цьому році розпочати втілення проекту реконструкції скверу ім.Т.Г.Шевченка, який передбачає благоустрій всієї території, облаштування доріжок, оновлення вуличного освітлення тощо. На жаль, у зв’язку з проблемами отримання лімітів на газ для міста, фінансування проекту, вартість якого 5 млн 900 тис. грн, переноситься на наступний рік.

Якість води покращуватиметься

Міською владою продовжуються пошуки можливостей щодо реконструкції об’єктів підприємства «Павлоградводоканал».
Створено робочу групу для розробки проекту поетапної модернізації системи водопостачання міста, рівень зношеності якої складає понад 70%. Проект передбачає заходи з розвідування та дооцінки підземних джерел водопостачання і реконструкцію теперішніх мереж.

В цьому році ми мали багато нарікань від мешканців міста щодо погіршення якості питної води. Тому в рамках програми «Питна вода» в місті реалізується проект по знезараженню води та реконструкції водопровідної насосної станції на майданчику № 4 з впровадженням новітніх технологій доочищення, який передбачає використання гіпохлориту натрію замість шкідливого хлору.
Вартість проекту — 6 млн 800 тис.грн, з яких 1 млн грн в рамках співфінансування буде виділено з міського бюджету.

Жити стане ще безпечніше

Для підвищення безпеки громадян встановлено світлофорні об’єкти на перехрестях вулиць Соборна і Полтавська та вулиць Дніпровська і Плеханова. Загальна вартість робіт — 876 тис. грн.
З метою запобігання порушенням правопорядку та оперативного реагування правоохоронними органами, в місті продовжується робота по встановленню відеокамер для передачі інформації в режимі реального часу. На теперішній час встановлено 64 камери. Саме завдяки відеокамерам в місті було розкрито 47 злочинів.

Також, для забезпечення контролю за виконанням та дотриманням рішень міської влади, охорони правопорядку і патрулювання, контролю за порядком і утриманням в належному санітарному стані території міста в Павлограді створено комунальне підприємство «Муніципальна варта». В повну силу підприємство запрацює в 2019 році.

Черги в дитсадки зменшуються

Ключовим моментом розвитку освіти стала розбудова Нової української школи, на створення якої виділено 2 млн 400 тис. грн державної субвенції та з міського бюджету — 1 млн 400 тис. грн. За новими програмами у нашому місті почали навчання 1378 першокласників.
За сприяння дитячого фонду ООН «Юнісеф» протягом року відкрито 8 додаткових груп в дитячих садках, що дало можливість забезпечити дошкільною освітою ще майже 250 дітей. На сьогодні потребують влаштування до дитячих садків 400 дітей.

Зростає народжуваність. Медикам обіцяють житло

В рамках реформи первинної ланки медичної допомоги з жовтня 2018 року «Центр первинної медико-санітарної допомоги» реорганізований в комунальне некомерційне підприємство. В його структуру входить 9 амбулаторій, які максимально наближені до місця проживання пацієнтів
За кошти міського та обласного бюджетів всі вони оснащені сучасною технікою на загальну суму 707,3 тис. грн, що дозволило втілити на первинному рівні проект медичної інформаційної системи «Helsi».

В цьому році до комунальної власності міста повернули заклади вторинної медичної допомоги: пологовий будинок та стоматологічну поліклініку.
З метою зменшення дефіциту медичних кадрів, вже третій рік поспіль ми намагаємося створити умови для залучення молодих фахівців на роботу в наші медичні установи. З 2016 року 10 медичних працівників отримали житло, в тому числі в цьому році — лікар-педіатр амбулаторії на селищі Шахтобудівників. Ще зарезервовано 3 квартири для лікаря-онколога та неонатологів, які згідно з державним розподілом будуть направлені в Павлоград у 2019 році.
Вже не перший рік за нашим містом залишається лідерство серед міст області за кількістю народжених малюків, а це свідчить про високий рівень надання медичних послуг.