МНС- ники попереджають,  а лікарі-травматологи інформують, що під час канікул зростає кількість випадків травмування дітей

Під час канікул, перебуваючи вдома, на вулиці, в спеціалізованих установах, громадських місцях, приміщеннях, транспорті та ін. учні повинні чітко виконувати правила з попередження нещасних випадків, травмування, отруєння тощо:

 • пересуватися по тротуарам взимку слід обережно, спокійно. Йти по розчищеним доріжкам і там де посипано піском та ін., щоб уберегтись від падіння.
 • Взимку треба бути уважними проходячи повз будинки чи біля високих дерев, впевнитись у відсутності загрози падіння льодових наростів.
 • Не підходити на вулиці до обірваних, обвислих проводів, або проводів, які стирчать – дроти можуть бути під напругою. Не торкатись щитових електроживлення, не залазити на стовпи з високовольтними проводами – удар електрострумом від високовольтних живлень можна отримати на відстані 5м.
 • Дітям заборонено наближатися та перебувати біля водоймищ без супроводу дорослих для запобігання утоплення дітей, а також категорично заборонено виходити на поверхню замерзлого водоймища.
 • При виявлені підозрілих предметів, залишених речей та сумок – ні в якому разі не чіпайте їх. Не можна відкривати, торкатись та штовхати такі знахідки. В пакетах та сумках може знаходитись вибухівка. А підозрілі знайдені предмети можуть детонувати та вибухати.
 • Не можна спускатися у підвали будинків чи інші підземні ходи, катакомби, бомбосховища та люки – там може бути отруйний газ.
  Аби попередити травмування, дітям не дозволяється наближатися до будівельних майданчиків, кар’єрів, закинутих напівзруйнованих будівель для запобігання обрушень будівельних матеріалів.
 • Небезпечно торкатись та грати із бродячими тваринами. По-перше, тварина може вкусити, а друге – вуличні тварини можуть бути хворі на сказ. Тому, незнайомих тварин краще спокійно обходити стороною не привертаючи уваги до себе.
 • Забороняється дітям купувати та запускати піротехнічні вироби, такі як петарди та феєрверки. Вони містять велику кількість запальної суміші, яка є небезпечною у користуванні. 
 • Перебуваючи вдома, не чіпати легкозаймистих, хімічних рідин. Від таких рідин можливо отримати отруєння або опіки тіла, очей та дихальних органів. 
 • В побуті необхідно дотримуватись правил пожежної безпеки. Не користуватись електроприладами та обігрівачами без нагляду дорослих. Не можна гратись із відкритим вогнем – сірниками та запальничками.

Шановні батьки! Задля безпеки ваших дітей ніколи не залишайте їх самих вдома. Краще навчіть їх безпеці в побуті, аби уникнути небезпечних ситуацій.
Для того, щоб допомогти дітям пізнати цей світ та оминути можливі загрози, потрібно не лише розповісти їм про найголовніші правила безпеки, але й самому суворо їх дотримуватися. Навчіть користуватись дітей номерами екстрених служб та розкажіть, як діяти у разі виникнення будь-якої ситуації.
Не наражайте на небезпеку ні себе, ні своїх дітей!

Пам’ятайте, у разі виникнення будь-якої ситуації телефонуйте до служби порятунку «101»!