З усіма помиритись, загадати бажання і робити добрі справи 

Щорічно 19 грудня відзначається День святого Миколая. Саме з нього і починаються новорічні свята. Діти вірять, що потрібно весь рік добре себе вести, щоб знайти вранці під подушкою омріяний подарунок. А для того, щоб не розгнівати Миколая Чудотворця і не зіпсувати свято, потрібно знати всі прикмети і заборони цього дня
День Миколая 2018 припадає на Різдвяний піст. У цей день можна їсти рибу, але не можна – м'ясо, яйця та інші продукти тваринного походження.

Часто жінки задаються питанням, чи можна шити на День Святого Миколая. Православна церква в це свято не говорить про якісь обмеження на виконання домашніх робіт. Однак народні прикмети кажуть, що в цей день прийнято шити, прати або займатися ремонтом у будинку.
У День святого Миколая забороняється давати в борг: позичальник разом із грошима може винести з будинку удачу і везіння. І навіть навпаки – прийнято роздавати борги. Це свято вважалося останнім днем у році, коли необхідно було повернути всі борги. Люди вірили, що якщо цього не зробити, то в прийдешньому році сім'я житиме в злиднях.

  •  У свято Святого Миколи Чудотворця обов'язково треба з усіма помиритися.
  •  Добра прикмета, якщо з ранку раніше господар будинку встигне обійти все своє господарство і погодувати домашніх тварин.
  •  Люди загадують в цей день заповітне і добре бажання, і Микола Чудотворець обов'язково його виконує.
  •  Чим більше добрих справ ви зробите в День Святого Миколая, тим більше здоров'я вам подарує Чудотворець.