Лікар приймає пацієнтів 5 годин, безкоштовні декотрі діагностичні процедури та фінансування з іншого джерела 

В Україні триває активний процес реформування медицини. Поки що, зміни торкнулись лише первинної ланки (сімейних амбулаторій). На цьому етапі проводиться активна прописна кампанія. Кожен пацієнт має обрати собі лікаря. За повідомленням головного лікаря Центру первинної медико-санітарної допомоги Олени Дуднікової, на сьогодні павлоградці заключили 76 тис. 500 декларацій із медиками первинної ланки (сімейними лікарями, терапевтами, педіатрами).

За її словами в 9-ти сімейних амбулаторіях міста трудиться 60 лікарів. І майже всі уже набрали собі пацієнтів, згідно установлених норм. «Вільні місця» іще залишились лише у 7-ми лікарів. Проте найближчим часом очікують на ще одного терапевта. А наступного року Павлоград поповниться ще 4-ма молодими лікарями – трьома терапевтами та одним педіатром.

За повідомленням Олени Дуднікової із 1 січня медики «первинки» працюватимуть по-новому.

«Із 1 січня терапевти, педіатри та сімейні лікарі прийматимуть пацієнтів по 5 годин. А далі працюватимуть на викликах. Лікар після 5-годинного прийому іде на виклик до пацієнта. Тобто він вирішує разом із пацієнтом, або лікар іде до нього, або пацієнт іде до амбулаторії. Люди повинні розуміти, що є виклики екстрені, коли негайно потрібна допомога, а є не екстрені. Щодо невідкладної медичної допомоги, то вона працюватиме і в суботу та неділю до 20.00»,– сказала Олена Дуднікова.

Вона також додала, що пацієнти мають право на безкоштовну невідкладну медичну допомогу та декотрі діагностичні процедури: загальний аналіз крові, сечі, дослідження крові на цукор, холестерин та тести на ВІЛ, гепатит. Проте безкоштовними ці процедури будуть лише за направленням лікаря.

Основне завдання первинної ланки медицини – профілактика (щеплення, диспансеризація). Основна роль відводиться самому пацієнту. Насамперед, він сам має дбати про своє здоров’я – вести здоровий спосіб життя, регулярно проходити профілактичні медичні огляди.