Із липня 2019 року в рамках реформування медицини в Україні запрацює програма «Безкоштовна діагностика»

 Це означає, що можна буде безоплатно пройти обстеження на поширені хвороби внутрішніх органів, серця, легенів. Із точним переліком обстежень в Міністерстві охорони здоров’я іще не визначились. Про це розповіла начальник відділу охорони здоров’я Павлограда Олена Герасименко. За її словами, Національна служба здоров’я оплачуватиме діагностичні послуги за направленням сімейних лікарів, терапевтів і педіатрів.

«Якщо пацієнт звернеться до сімейного лікаря і лікар вирішить, що недостатньо фонендоскопа і аналізів, які він має для того, щоб поставити діагноз пацієнту і тоді лікар на своєму комп’ютері друкує електронне направлення. Національна служба здоров’я побачить, що пацієнта направили на рентген обстеження і за цей знімок держава поверне кошти лікарні, а для пацієнта ця процедура буде безкоштовною. Планується, що програма запрацює з 1 липня, проте відповідного Закону ще немає», – сказала Олена Герасименко.

До програми «Безкоштовна діагностика» зможуть приєднатися комунальні поліклініки, лікарні, приватні діагностичні центри, які уклали договір з Національною службою здоров’я.