Планета Земля пустилась у нову подорож навколо Сонця. Рік 2018-й уже в минулому

Він був насичений різними подіями, які так чи інакше вплинули на життя міста в цілому і кожного павлоградця, зокрема. Декотрі події у Павлограді шокували всю країну. Нагадаємо про найголовніші та найрезонансніші. Почнемо із самого початку…

На Соборній площі феєрверками та салютами зустрічають Новий 2018-й, а  в цей час у стінах Павлоградського міськвиконкому уже третю добу голодують двоє гірників.

 

Гірник ШУ Павлоградське Володимир Бугайов та уже колишній гірник ШУ Героїв Космосу Андрій Карпенко 29 грудня о 13.00 розпочали безстрокову акцію голодування.
Приводом для такого кроку, за словами учасників протестної акції , стали тиск та безпричинні звільнення з роботи членів новоствореної профспілки гірників. Акція набуває розмаху. Про неї пишуть центральні ЗМІ. На підтримку гірників під стінами міськвиконкому проходять мітинги. На зустріч із гірниками приїздить обласне та міське керівництво поліції і навіть представники ОБСЄ. Останні зустрічаються також із керіництвом ДТЕК Павлоградвугілля, аби обговорити ситуацію. Завершилась акція тим, що обох голодуавльників забрала карета швидкої. Стан здоров’я Володимира Бугайова значно погіршився на 15-й день голодування. Андрій Карпенко протримався 26 діб. Володимира Бугайова теж було звільнено з роботи.

Благочинним Павлоградського цервного округа став протоієрей Павло Бурлай

37-річний священнослужитель народився на Дніпропетровщині, в м. Марганець. Він має сім’ю – дружину та четверо доньок. Про призначення протоієрея Павла Бурлая благочинним Павлоградського церковного округа говорив іще при житті отець Валентин.

З 9 січня 2018 року в Павлоградській міській лікарні №4 розпочалась масштабна реконструкція приймально-діагностичного відділення

Кошти (167 млн грн) виділяються Світовим банком реконструкції та розвитку.
Проектом передбачено ремонт першого поверху лікарні, утеплення ззовні, заміна вікон, придбання обладнання. На реконструкцію діагностичного відділення у міській лікарні №4 чекали уже декілька років. Раніше повідомлялось, що після всіх робіт це буде суперсучасне відділення, якого немає навіть в обласних центрах. Завершити роботи планувалось на початку 2019 року, проте масштабна реконструкція за якихось причин раптом припинилась. Активізувались роботи лише декілька днів тому.

У Павлограді судять чиновника

 Триває судовий процес у справі колишнього керівника КП «Управління ринками» Георгія Маслєннікова.Його звинувачують у зловживанні становищем та хабарництві. Згідно обвинувального акту Георгій Маслєнніков, перебуваючи на посаді керівника КП «Управління ринками», пообіцяв підприємцю посприяти у вирішенні питання щодо розміщення тимчасової торговельної споруди (МАФа). Потрудитись обіцяв не безкоштовно, а за «винагороду» у 80 тис грн.
Судовий процес у справі розпочався ще у липні 2017 року і триває до цього часу.

Вперше в Павлограді масово відзначили День Соборності України

Близько 200 чоловік з українською символікою, тримаючись за руки утворили живий ланцюг через увесь пішохідний міст через Вовчу.
В акції взяли участь молодіжні організації, учні та студенти, бійці АТО, мешканці міста.

У Павлограді відкрили пам’ятну дошку бійцю, що загинув в зоні АТО

Пам’ятну дошку в пам'ять про Андрія Борисенка відкрили на фасаді школи № 16 Павлограда, в котрій навчався загиблий Андрій. Меморіальну дошку освятив Герой України, військовий капелан отець Дмитро. Він також прочитав молебінь за всіх павлоградців, що загинули на сході країни.

У Павлограді все активніше заговорили про відмову від централізованого опалення

Міський голова визнає, що тепломережі повністю зношені. На їх реконструкцію потрібні сотні мільйонів гривень.
В першу чергу на автономне опалення обіцяють перевести бюджетні організації за умови, що у них не буде боргів за спожите тепло.

У Павлоградський міськрайонний суд знову повертається справа «Гуліверівського стрілка». Судові слухання розпочались заново

У червні 2015 року Павлоградський міськрайонний суд виніс вирок Олексію Юношеву – 8 років позбавлення волі.
Юношева визнали винним у скоєнні замаху на убивство. Восени 2014 року, неподалеку ТЦ «Гулівер» він розстріляв із пістолета Олександра Шевченка. Постраждалий вижив, проте залишився інвалідом.
Юношев повторно оскаржив рішення Павлоградського суду у касаційній інстанції – Вищому спеціалізованому суді. Вирок було скасовано, спрямувавши його на новий судовий розгляд – в суд першої інстанції.

Павлоградводоканал знову підвищує вартість своїх послуг

На цей раз на 7 грн за 1 куб. м води

Якщо раніше мешканці міста сплачували за водопостачання 24,85 грн за 1 куб. м, то тепер доведеться – 31,776 грн. І хоча на громадських слуханнях більшість була проти такого підвищення, на рішення водоканалу це не вплинуло.

У Павлоградському міськвиконкомі нові обличчя

До складу Павлоградського виконавчого комітету увійшли двоє нових членів – Тетяна Рибалко та Денис Туснін. Включення нових людей, як було сказано під час спільного засідання депутатських комісій, пов’язано зі смертю Валерія Чалого (члена міськвиконкому) та виключенням зі списку членів виконавчого комітету Олександра Швеця. Заміну останнього пояснили тим, що до складу міськвиконкому не повинні входити два підприємці. Серед членів виконкому підприємець Євген Симоненко. Чому вибір впав саме на Швеця (ГО «Самозахист підприємців») , не пояснили.

Тетяна Рибалко – координатор Центру надання допомоги учасникам АТО «Допомога та підтримка».
Денис Туснін – гірник ШУ Павлоградське, очолює молодіжну раду Павлограда.
До складу виконавчого комітету Павлоградської міської ради входить 13 чоловік


Павлоградські водоканальники готують заміну СЛОНу

Начальник КП «Павлоградводоканал» Олександр Карпець вважає систему СЛОН найефективнішим методом боротьби із боржниками і обіцяє знайти йому ефективну заміну.Каже, що уже готують нове обладнання і уже є спеціально навчені люди. Проте вважає, що єдиним недоліком будь-якої системи по боротьбі із боржниками є Закон, котрий не дозволяє обмежувати водопостачання більше 6 годин.

У Павлограді стало на одного почесного громадянина більше. Звання «Почесний громадянин міста» посмертно присвоєно Благочинному Павлоградського церковного округу Валентину Цешковському.

Водоканал вкотре обіцяє покращити якість води – відмовитись від способу знезаражування води методом хлорування і перейти на метод гідролізу. Для цього планують закупити гідролізну установку, котра коштує 10 млн грн.9 млн грн на реалізацію проекту виділяє державний бюджет і 1 млн – міський.
В минулому році водоканал сподівався отримати 11 млн євро кредиту від Європейського інвестиційного банку. Проте, за якихось причин, у кредиті Павлограду відмовили

Зростає тариф на вивезення твердих побутових відходів майже на дві гривні.

У Павлограді з’являється організація під назвою «Національні дружини»

Марш «Національних дружин» у Києві трохи шокував країну та значно актитвізував соцмережівські спільноти, викликав чимало емоцій, обговорень. Коментарі були різними. Декого насторожили колони молодих людей в однаковій формі, із закритими обличчями. Хтось пов’язує їх створення із ім’ям Авакова , хтось навіть зі штурмовими загонами Німеччини.У Павлограді організацію очолив Сергій Тіщенко.
За його словами «дружинники» працюють в рамках громадської організації на громадських засадах. Це добровільне об'єднання для підтримання порядку на вулицях.Кажуть, що організація є безпартійною.

У Павлограді починається боротьба за крісло головного лікаря 4-ї міської лікарні

Марині Костюковій, котра очолювала заклад, обласна рада, за якихось причин, не продовжує термін дії контракту. Хордять чутки, що до крісла рветься Іскендер Іскендеров, колишній головний лікар МСЧ 15. Біля стін облради медики та активісти мітингують на підтримку Марини Костюкової, а потім залишаються ночувати під кабінетом голови облради і оголошують голодування допоки не побачать розпорядження очільника обласної ради про призначення головного лікаря 4-ї міської лікарні.
Наступного дня в.о. головного лікаря 4-ї міської лікарні призначений Ігор Сєдой, хірург цієї ж лікарні. Пізніше лікарню очолив 29-річний нейрохірург із Дніпра Андрій Павлов. Його заступником став Іскендер Іскендеров.

Павлоградців шокували платіжні повідомлення за спожите тепло

Тепломережі пропонували сплачувати за їх послуги значно більше. Начальник КП «Павлоградтеплоенерго» пояснив, що тепер тариф на тепло вираховують по-новому, застосовуючи спеціальну формулу і що в усьому винен Кабмін і морози.

У Павлограді вшанували пам'ять Героїв Небесної Сотні

Пройщло два мітинги. Один організувала міська влада, інший – активісти. Обидва мітинги пройшли на Алеї Слави у різний час.

У школах Павлограда на 10 днів зупинився навчальний процес. Не працюють також дитсадки та виші. Навчання призупинено з метою економії газу. В стані жорсткої економії газу працюють також і тепломережі міста.

Пішов з життя видатний тренер Геннадій Чашин. Йому було 78. Геннадій Васильович працював ФСК ім.Шкуренка. Розвивав два види спорту: хокей з шайбою та футбол.

Про Павлоград заговорила вся країна. У ніч на 10 березня старшокласник школи №3 вирізав сім’ю сусідів.

Жертвами хлопця стали 30-річний батько та 4-річний хлопчик. Від отриманих ножових поранень вони загинули. Мати – 35-річна вагітна жінка отримала численні ножові поранення та була доставлена до лікарні. Пізніше вона народила малюка. На даний час розгляд судової справи триває.

У Павлограді стартує медична реформа. Поки що зміни стосуються лише первинної ланки медицини. Мешканцям міста наполегливо радять обрати свого лікаря і підписати з ним декларацію. По-новому тепер визначатиметься розмір зарплати у лікаря – тепер «гроші ходитимуть за пацієнтом». Чим більше у лікаря пацієнтів, тим більша його зарплата, при цьому він не може обслуговувати більше аніж 2000 чоловік.
Реформування вторинної ланки (вузька спеціалізація) має розпочатись із липня 2019 року.

Тарифи на проїзд у громадському транспорті Павлограда таки зросли

Таке рішення прийняли члени міськвиконкому під час позачергового засідання. Тепер за проїзд на основних маршрутах – №1 та №8 павлоградці сплачують 8 грн, на маршрутах понад 10 км – 7 грн і на маршрутах до 10 км – 6грн.
Позачергове засідання міськвиконкому, на котрому прийняли рішення про підняття вартості проїзду, пройшло майже таємно. Про нього не знали ні активісти, ні журналісти. Не взяли до уваги також і мітинги під міськвиконкомом та блокування активістам засідання міської ради на знак протесту проти підвищення вартості проїзду у міському транспорті. Натомість пізніше одного із організаторів акції Сергія Тіщенка зхівільнили із посади викладача технікуму. Сам Сергій вважає, що приичиною звільнення є активна життєва позиція, патріотизм та участь в акції проти підвищення тарифів на проїзд у міському транспорті.

1 червня після реконструкції в місті урочисто відкрився Дитячий парк

Він поділений на комерційну і некомерційну зону. Щоправда дитячі каруселі у некомерційній зоні почали швидко ламатись, тріскатись і виходити з ладу. На облашування парку із міського бюджеті витратили понад 6 млн грн.

У Павлоградському міськрайонному суді розпочалось слухання справи бразильця Рафаеля Лусваргі. Його звинувачують в участі у збройному конфлікті на Донбасі на боці бойовиків.

Над колишнім головним архітектором Павлограда нависла небезпека. Його звинувачують у службовому недбальстві.
Згідно обвинувального акта, посадовець, неналежно виконуючи свої службові обов’язки, під час введення в експлуатацію об’єктів будівництва, побудованих шістьма суб’єктами господарювання, не забезпечив складання відповідної документації щодо обов’язкової сплати останніми коштів, які залучаються на розвиток інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста. Через це до місцевого бюджету не надійшло понад 400 000 гривень.

У Павлограді медсестра отруїла дитину. Замість ліків юна пацієнтка отримала хлорний дезинфікуючий засіб. Медсесстра переплутала пакетики. Потерпілу дівчинку було госпіталізовано до Дніпраю до Дніпропетровської обласної клінічної лікарні ім. Мечникова.
Пізніше її стан стабілізувався. Поліція розпочала кримінальне провадження.

У Павлоградіі в загальноосвітній школі №15 розпилили невідому речовину, понад 600 учнів і вчителів вивели з будівлі. У школі провели провітрювання, дегазацію і вологе прибирання приміщень.На щастя, ніхто не постраждав.

Тепломережі вирішили відмовитись від батоповерхівок, де понад 50% встановлено індивідуальне опалення. Таких в місті назбиралось 19.

Дошку пам’яті загиблим в АТО перенесли на Алею Слави


Стенд доповнили портретами загиблих в АТО мешканців Павлоградського району. До фотографій 15 павлоградців додались іще 7 фотографій мешканців Павлоградського району, котрі загинули в зоні АТО. Всього 22 фотографії.

У Павлограді страйкували мешканці гуртожитку

Привід для акції – життя у нелюдських умовах. А останньою краплею – вимкнення світла.Мова йде про гуртожиток по вул. Заводській, 28, що на селищі Хімзавод у Павлограді. В результаті у людей немає ані газу, ані електрики. Керівник КП «Павлограджитдосервіс» наріакє на те, що люди заборгували лише за світло 345 тис грн. Люди ж кажуть, що перестали сплачувати за електроенергію, бо не згодні із тими нарахуваннями, які їм виставляють за спожиту електрику. Справа в тому, що прилад обліку спожитої електроенергії там один на увесь будинок.

У Павлограді установили напіврадянський прикордонний стовп

 У такий спосіб прикордонники-ветерани відзначили 100-річчя прикордонитх військ. Деревяний стовп з однієї сторони розфарбований у жовто-блакитні кольори, а з іншого – зелено-червоні (кольри радянського союзу). Ця подія викликала чимало обговорень.
Згідно з указом президента України своє професійне свято, починаючи із 2018 року, прикордонники України відзначають 30 квітня. Павлоградські прикордонники - ветерани відзначили день прикордонника за старими радянськими традиціями – 28 травня. Стовп відкривали урочисто. Під звуки оркестру колооною пройшли від Соборної площі до міськгілки. Щоправда жодного державного прапора в колоні помічено не було. Павлоградські патріоти розцінили установку ситовпа , як бажання внести розкол серед патріотичних сил та напруження в суспільстві. Із відповідним листом вони звернулись до поліції. Пізніше стовп розфарбували у жовто-блакитні кольори.

У Павлограді жорстоко побили працівника редакції регіональної газети


29-річного Сергія Вязовиченка до напівсмерті жорстоко побили троє чоловіків. Згідно обвинувального акта, молодики били чоловіка просто так, з метою самоствердження. Троє обвинучуваних опинились на лаві підсудних. Двоє із них вину свою не визнають. Один – визнає частково. Потерпілий Сергій пройшов тривалий курс лікуавння, переніс складну операцію і залишився інвалідом. Судовий процес у цій справі триває.

У комунальну власність міста перейшли два медичні заклади – стоматологічна поліклініка та пологовий будинок. Головних лікарів обирають на конкурсній основі. Проте заявки на участь у конкурсі подали лише діючі головні лікарі (Микола Старішко, Наталія Куцевол), котрі і стали переможцями.

Депутати міської ради прийняли рішеня про заборону продажу спиртного у нічний час торговельними закладами міста.

Заборона на продаж стосується як стаціонарних об’єктів торгівлі, так і тимчасових споруд, окрім закладів ресторанного господарства з 22-00 до 07-00.Щоправда далеко не всі виконують це розпорядження.

Павлоградця Ярослдава Тарасенка підозрюють у співучасті у вбивстві депутата Дердуми РФ Дмитра Вороненкова. Судовий процес у цій справі проходить у Києві. На даний час він триває.

Павлоград «пасе задніх» за результатами ЗНО - 2018.Павлоград на 293 місці у загальному рейтингу міст України за результатами ЗНО-2018
У рейтингу використали результати тестувань 117 тисяч випускників 2018 року і склали загальний рейтинг усіх міст України та окремий – по обласних центрах.
Керівники навчальних закладів називають декілька причин слабких результатів павлоградських школярів , а начальник відділу освіти каже, що не розуміє, як таке могло статись.
Керівник міської профспілки освітян вважає, що були невдалими завдання ЗНО. І це було зроблено навмисно для того, аби скоротити кількість ВУЗів.
Серед причин називався також і кадровий потенціал. Школі потрібен творчий вмотивований вчитель, фахівець своєї справи

Павлоградські першокласники розпочали навчання за програмою Нової української школи (НУШ). Першачки школи№1 навчатимуться за новою електронною системою «Розумники»
Така система у Павлограді втілюється вперше. Вона пройшла апробацію і затверджена Міністерством освіти та науки. В кожного учня планшет, у вчителя – екоктронна дошка. Реалізувати проект допоміг спонсор.Першокласники всіх шкіл міста забезпечені новими партами та новими підручниками, закупленими за державний (70% ) кошт та кошти міського бюджету (30%).

Павлоград заполонила амброзія. Медики б’ют на сполох. Кажуть, що стільки звернень у них ще не було. Лікарі кажуть, що ліки здатні лише покращити стан алергика, однак повністю побороти недугу медикаментозно неможливо. Попередження алергійних захворювань пов’язане насамперед з боротьбою із самою амброзією. І вести таку боротьбу мають комунальники. Проте, на жаль, цвітінню амброзії цьогоріч ніхто не заважав.

У День міста в Павлограді відкрили історичну скриню та заклали історичну капсулу

 Відкрили також після реконструкції провулок Голубицького. Тепер це пішохідна зона.
За озвученою під час урочистості версією, скриня була знайдена працівниками історико-краєзнавчого музею під час ремонтних робіт. Коли в експозиційній залі міняли підлогу, то виявилось, що під музеєм є підвал. Під час розчисток підвалу була знайдена старовинна металева скриня. Припускають, що вона була виготовлена на початку 20 століття.

Павлоградці скаржаться, що уже декілька місяців із кранів тече неякісна вода. Вона бурого кольору та має неприємний запах. Водоканал запевняє, що все в нормі. Щоправда згодом все ж визнали, що вода частково не відповідала стандартам, але лише 21 день.

У Павлограді пройшли масштабні навчання з евакуації людей

Штабні навчання проводяться відразу на декількох об’єктах – КП «Павлоградводоканал», Центр по наданню соціальної допомоги та залізничній станції Павлоград -1.
Найсерйозніша ситуація, склалась на станції Павлоград -1. За легендою внаслідок вибуху цистерни із пропаном, перекинулось і знаходяться в зоні пожежі 10 вагонів і цистерн із небезпечним вантажем , в тому числі 4 цистерни із дизельним пальним , 5 вагонів із боєприпасами.

У Павлограді масово труять безпритульних собак


Трупи безпритульних собак або ж тих, що конають у страшенних муках спостерігаються у різних районах міста.
Зоозахисники не вірять у те, що у такий спосіб тварин знищує хтось із мешканців міста за власною ініціативою чи так звані догхантери (безжальні вбивці собак) і нарікають на комунальників.
Проблемою безпритульних тварин у Павлограді займається КП «Затишне місто». Керівник підприємства Василь Коріневський повністю відкидає будь-які звинувачення на адресу комунальників.

У Павлограді ніяк не почнеться опалювальний сезон

За словами мера міста в усьому винні НАК «Нафтогаз України», борги Павлограда перед котрим складають 51 млн грн. та неправильні закони, за котрими гірники сплачують податки у бюджет району, а не міста. Загальні ж борги за спожитий газ, включаючи пені та штрафи становлять 130 млн грн. Ліміти газу на місто можуть виділитись у двох випадках – або ж повного погашення чистої заборгованості перед НАК Нафтогаз у сумі 51 млн грн, або ж реструктуризація боргу у 130 млн грн. За словами міського голови, і на те, і на інше коштів у міського бюджету немає.
Така ситуація лише в декількох містах України. Людей така ситуація змушує діяти, вони виходять на мітинг, перекривають Дніпровську. Після цього тепло зявляється. Міський голова інформує, що ліміт газу виділені і нарікає на боржників, борги котрих довелось погасити із міського бюджету.

Двоє студентів жорстоко познущались над безхатьками, бо хотіли розваг

Один із підозрюваних був студентом Дніпропетровського університету внутрішніх справ , ще один – студент Криворізького центру професійної освіти металургії та машинобудування.
У прес-службі прокуратури Дніпроептровської області розповіли подробиці злочину.
У ніч на 14 жовтня поточного року у Павлограді 20-річний студент разом з 18-річним приятелем розпивали алкогольні напої. Відчуваючи нудьгу, молодики вирішили розважитися шляхом побиття осіб, які не мають певного місця проживання.
Пізніше всі троє постраждалих від отриманих травм померли.

У Павлограді пішов із життя учасник АТО

33-річний воїн батальйону «Донбас» Сергій Норік добровільно пішов із життя.Сергію вдалось вибратись живим з Іловайського котла, вижити після важких поранень, а от в мирному Павлограді із життєвими обставинами боротись не зміг.

У Павлограді скоєно напад на активіста Національних дружин.На селищі ПШС жорстоко побили Юрія Малімонова. Із численними травмами голови, переломом кісток обличчя він був доправлений до реанімаційного відділення 4-ї міської лікарні. На даний час стан його здоров’я покращився.

У Павлограді створено КП «Муніципальна варта». Запрацювати підприємство має із січня 2019 року. Керівником підприємства призначено Сергія Тіщенка. Для створення підприємства із міського бюджету виділено понад 2,5 млн грн.
Штат «Муніципальної варти» складатиметься із 12 чоловік, матимуть також свого бухгалтера та юриста. Працівники будуть забезпечені спецодягом, спецзасобами, транспортом, комп’ютерною технікою. Планується також, що основний офіс знаходитиметься на Хімзаводі , а філія – у центральній частині міста. Фінансування здійснюватиметься із міського бюджету та за рахунок власної господарської діяльності підприємства. Зокрема, надання платних охоронних послуг.Основне завдання – охорона громадського порядку.

У Павлограді активно обговорюють інформацію про соціальний експеримент, в результаті котрого 2тис щасливчиків упродовж двох років отримуватимуть по 100 євро на свою карточку.
Основна умова – мати місцеву прописку та вік 18 і більше.Реалізовувати проект у нашому місті взялась Громадська організація «Основний дохід». І якщо ідея спрацює, то Павлоград буде першим містом в Україні, де реалізується цей соціальний експеримент.

У Павлограді на Алеї Слави підняли прапор Військово-Морських сил України на підтримку моряків, захоплених російськими силовиками в Чорному морі 25 листопада.

Таким чином Павлоград долучився до ініціативи Одеси з підтримки 24 українських моряків з малих броньованих артилерійських катерів «Нікополь» і «Бердянськ» та буксира «Яни Капу», які перебувають в російському полоні.
За словами міського голови прапор ВМС України висітиме до тих пір, поки не звільнять із полону українських моряків.

У Павлограді стався потужній вибух, постраждало приміщення Ощадбанку


Чоловік закинув гранату у вікно приміщення банку. В результаті повилітали шибки, частково зруйнувалась техніка та пошкоджено трубу опалення.Цьго ж дня поліція затримує підозрюваного у скоєнні вибуху.

До Павлограда привезли Вифлеємський вогонь


Напередодні різдвяних свят на центральній площі міста Святий Миколай разом з малечею приймав Вифлеємський вогонь
Його привезли із Дніпра пластуни загальноосвітньої школи №7. Акція була ініційована депутатом Павлоградської міської ради Ігорем Зінько . Віфліємський вогонь знаходитиметься у храмі Покрови Пресвятої Богородиці (територія колишньої військової частини).

А ще рік 2018 увійде в історію міста, як рік МАФів. Вони активно почали споруджуватись мало не на кожному вільному клаптику землі.