19 січня українці святкують Водохреща — третє і завершальне велике свято різдвяно-новорічного циклу

Щорічні купання на Йордана збирають сотні людей на міському пляжі у Першотравневому парку. Досвідчені моржувальники кажуть, що головне – не боятися. Медики ж іншої думки. Вони не радять занурюватись у крижану купіль людям із порушеннями мозкового кровообігу, психічними розладами, гіпертонією, хворобами шкіри, серцево-судинними захворюваннями.

«Водохрещенське купання – це такий ритуал, котрий дає радість, енергію, бадьорість, надію на краще, на очищення духовне. Це корисна процедура, проте не для всіх. Ми, як медичні працівники не рекомендуємо занурюватись у крижану воду людям, котрі мають хронічні захворювання, особливо серцево-судинні. Переохолодження може викликати загострення хвороби. У цьому випадку, якщо вже дуже хочеться дотриматись традиції, можна вийти на вулицю й обтертись вологим рушником або ж облитись прохолодною водою у власній ванні. І це буде вважатись, що ви здійснили обряд. Водохрещенських звичаїв варто дотримуватись, зважаючи на стан свого здоров’я», – розповіла tv-news.dp.ua головний лікар центру первинної медико- санітарної допомоги Олена Дуднікова.

Вона також додала, що щороку дотримується традиції і на Водохреща обов’язково занурюється у крижану воду на Вовчій. І така купіль додає їй енергії та здоров’я.
За словами лікаря, у її практиці не було такого випадку, щоб люди звертались по медичну допомогу після Водохрещенських купань. Тож гурти охочих зануритися у Йорданську купіль щороку більшають