Упродовж 2018 року у Павлоградському відділі реєстрації актів цивільного стану (РАЦ) зареєстровано 1061 народження,1774 смертей, 482 шлюби та 483 розлучення

Статистичні дані за попередній рік за цими показниками приблизно такі ж. Повідомили нашому кореспонденту у міському відділі РАЦу.

Згідно з чинним сімейним законодавством українці мають право назвати дитину на власний розсуд. У 2018 році павлоградці найчастіше обирали для своїх дітей старослов’янські імена, проте нерідко зустрічались і більш екзотичні. А от імена, котрі не так давно були досить поширеними та традиційними, тепер увійшли в категорію рідкісних.

Нетрадиційні та незвичні імена, якими цьогоріч називали в Павлограді хлопчиків: Самір, Арсен, Лейсан, Рейдар, Бедьямін, Ренат.

Серед дівчаток незвичними були наступні імена: Сабріна, Алія, Ванесса, Ніколь, Арсенія.

Досить рідко у Павлограді минулоріч називали дітей іменами, котрі раніше були поширеними. До цієї категорії потрапили: жіночі імена – Ольга, Євгенія, Люба, Тамара, Стефанія, Ксенія, Ніна, Варвара; чоловічі – Олег, Олексій, Микола, Марат, Платон, Ігор, Гліб, Валерій.

Найчастіше батьки називали своїх новонароджених дівчаток: Мілана, Софія, Поліна, Єва, Катерина, Злата, Анастасія; хлопчиків: Богдан, Тимур, Артем, Дмитро, Матвій, Денис, Єгор, Максим, Кирило.

«Уже три роки, як ми співпрацюємо з пологовим будинком. Ходимо туди, беремо в породіль документи на реєстрацію дитини і при виписці із пологового мама отримує свідоцтво про народження дитини. Ця послуга не є обов’язковою, це бажання батьків. Так от у 2018 році це були суцільні Мілани, Софії, Поліни. Дуже розповсюджене також ім’я Матвій. Останні півроку хлопчиків часто стали називати Олександром», – розповідають у Павлоградському РАЦі.

До речі, згідно з статистикою Софія, є найпопулярнішим ім’ям у 49 країнах світу і займає перше місце в топ-списках 8 країн: Мексиці, Аргентині, Італії, Швейцарії, Естонії, Чилі, Словаччини, Росії.

Більше про послуги Павлоградського РАЦу та сучасні тенденції шлюбних церемоній у Павлограді читайте у свіжому номері газети ТН-Экспресс від 17.01.2019 року