За умови, якщо не виникнуть інші чинники 

Нещодавно КП «Павлоградводоканал» оприлюднив інформацію про зменшення тарифу на свої послуги на 55 коп. Кажуть, що у найближчій перспективі не мають наміру підвищувати ціну.
За повідомленням керівника КП «Павлоградводоканал» Олександра Карпеця утримати стабільну ціну можна буде завдяки заходам зі зниження собівартості наданих послуг.
За його словами на підприємстві уже розроблені та реалізуються заходи зі зниження енергозатрат.

«Заходи зі зменшення енергозатрат були заплановані давно, я цим займаюсь вже десятки років, але через те, що фінансування не було, то виконати їх не було можливості. Але дві поїздки у Київ на засідання комісії при Верховній Раді дали свої результати, нам вдалось добитись виділення із держбюджету 6 млн грн та ще 1 млн грн із місцевого бюджету на реконструкцію 4-го майданчика, який є основним по подачі води у Павлоград. На даний час реконструкція завершується», – розповів Олександр Карпець.

За його словами уже на сьогодні споживання електроенергії на 4-му майданчику зменшено на 30%.

«У зв’язку із двома серйозними аваріями, що стались на четвертому майданчику, я вимушений був зняти частотний перетворювач та встановити додатковий захист для подачі питної води на 4-й майданчик. Зараз там стоїть два частотних перетворювачі, які працюють добре і в результаті споживання електроенергії зменшено на майже 30% саме по 4 майданчику», – сказав Олександр Карпець.


Він також додав, що завершується робота по облаштуванню гідролізної установки, котра вироблятиме гіпохлорит натрію для знезаражування води. Таким чином зекономлять кошти на придбанні рідкого хлору, ціна якого останнім часом виросла у 2,5 раза.
У планах на найближчий час – виконання робіт, які дадуть можливість суттєво зменшити споживання електроенергії на очисних спорудах.

«Плануємо закупити нову турбокомпресорну станцію, яка буде виробляти повітря, кисень для біологічного очищення стоків. Вона буде змонтована в парі з частотним перетворювачем. Це дасть змогу зекономити електроенергію. І я навіть сподіваюся, що якщо інших чинників не буде по зростанню тарифів, зберегти цей, який є сьогодні, а надалі ще більше зменшувати ціну на покупну воду», – додав Олександр Карпець.

За його словами міста, постачальником води для котрих є водовід Дніпро-Західний Донбас (Павлоград, Тернівка, Першотравенськ) направили звернення до НКРЕ КП із проханням зменшити ціну покупної води. На сьогоднішні водовід ДЗД відпускає воду за значно вищими цінами, аніж інші водоводи.