Колегія суддів постановила поновити Олексія Михайлюка на посаді гірника очисного забою, а підприємство має виплатити йому  155336 грн за час вимушених прогулів.

15 січня у Дніпровському апеляційному суді пройшло відкрите судове засідання, де розглядалась скарга Олексія Михайлюка на рішення Павлоградського міськрайонного суду.
27 червня 2018 року Павлоградські судді не задовольнили позов Олексія Михайлюка щодо його незаконного звільнення з роботи. Олексій не погодився із таким рішенням суддів і подав апеляцію.

«Звільнили за те, що організували незалежну профспілкову організацію на підприємствах Павлоградвугілля. Ми проводили акції по відстоювання прав гірників, в тому числі і по підвищенню зарплати. Ми зібрались із однодумцями і заснували профспілкову незалежну організацію. До 2017 року я працював на цьому підприємстві, до мене не було ніяких зауважень щодо виконання своїх обов’язків. 29 серпня 2017 року пройшов медичний огляд . Всі лікарі визначили мій стан здоров’я, як задовільний. А 18 вересня 2017 ми організували незалежну профспілкову організацію, і 22 вересня, тобто через 4 дні, мене було звільнено за медичними показниками. Хоч мене повинні були направити на комісію з приводу втрати працездатності. Це є порушенням Конституції України, Законів про працю», – розповідає Олексій.

Апеляційний суд Дніпра скасував рішення Павлоградського міськрайонного суду і задовольнив позовні вимоги Олексія Михайлюка.

«Визнати незаконним наказ від 11 жовтня 2017 року про звільнення Михайлюка Олексія Вікторовича на посаді гірника очисного забою 5 розряду дільниці з видобутку вугілля №5 виробничого структурного підрозділу «Шахтоуправління ім. Героїв Космосу» ПАТ «ДТЕК Павлоградвугілля».
Стягнути з ПАТ ДТЕК «Павлоградвугілля» на користь Михайлюка Олексія Вікторовича середній заробіток за час вимушеного прогулу у сумі 155336 грн, з відрахуванням податків та інших обов’язкових платежів», – йдеться у постанові апеляційного суду.

Рішення апеляційного суду набирає законної сили з дня його прийняття та може бути оскаржене в касаційному порядку до Верховного Суду протягом 30 днів з дня складення повного судового рішення.

«Мене переповнює радість. Сьогодні з’явилась надія у тих працівників, які думають, що неможливо відстояти свої права», – розповідає Олексій Михайлюк.

Із позовними заявами щодо незаконного звільнення з роботи до Павлоградського міськрайонного суду звернулось ще 6 павлоградських гірників. Всі вони є членами новоствореної незалежної профспілкової організації.

Нагадаємо, що саме ця причина стала приводом для оголошення безстрокової акції голодування двома гірниками – Володимиром Бугайовим та Андрієм Карпенком в кінці 2017, початку 2018 років.

ДТЕК Павлоградвугілля не погоджується із рішенням апеляційного суду Дніпра і готується оскаржувати його у Верховному суді. Офіційна позиція ДТЕК Павлоградвугілля з цього приводу наступна:

Алексей Михайлюк является бывшим работником шахтоуправления ДТЭК им. Героев Космоса. Он был уволен на основании пункта 2 части 1 статьи 40 КЗОТ Украины (несоответствие работника выполняемой работе по состоянию здоровья).
Шахтерская профессия - одна из самых тяжелых и требует от человека физического здоровья. От этого зависит не только жизнь конкретного сотрудника, но и безопасность всего коллектива во время нахождения под землей.
По итогам очередного планового медосмотра медицинская комиссия дала заключение о том, что Алексей Михайлюк не может продолжать работать горнорабочим очистного забоя на участке по добыче угля. Алексею были предложены альтернативные варианты занятости на шахтной поверхности, которые соответствуют его состоянию здоровья. От них он отказался, вследствие чего единственным вариантом было увольнение, так как согласно требованию законодательства Украины, работник не может быть допущен к выполнению работ, которые ему противопоказаны по состоянию здоровья.
Предприятием полностью соблюдена процедура увольнения, установленная действующим трудовым законодательством. Выплачены: заработная плата за фактически отработанное время, компенсация за неиспользованный отпуск, один оклад при увольнении по состоянию здоровья, выплата за стаж в угольной промышленности.

Позиция по суду

ДТЭК Павлоградуголь не согласен с решением Апелляционного суда Днепропетровской области в деле по иску Михайлюка А. к ДТЭК Павлоградуголь о восстановлении на работе.
Решение об увольнении Михайлюка А. было принято на основании заключения медучреждения о ненадлежащем состоянии здоровья Михайлюка А.
В установленном законом порядке нами будет подготовлена и подана в Верховный Суд кассационная жалоба на решение Апелляционного суда Днепропетровской области.

 

Коментарі   

+9 # Руслан 16.01.2019, 14:19
Правильно, что обратился в суд! Этот ДТЭК и все, кто работает там в администрации - это редкосные суки. Всегда придумают за что уволить и как нахитать. Хотя вонючая ДТЭКовская пиар-служба трубит во всю, как хороше работать на их предприятиях. Сами заставляют нарушать ТБ. Вот даже последнйи случай на Героях. Господин Сасун сделал такое удивленное лицо, когда узнал за аварию. Хотя все и все знают. И даже на участке, где была превышена норма газа все равно заставляют работать.
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата
-4 # Оля 16.01.2019, 22:05
а что Михайлюк планирует делать в шахте, с учетом того, что он был уволен на основании пункта 2 части 1 статьи 40 КЗОТ Украины, а это несоответствие работника выполняемой работе по состоянию здоровья?
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата