Ніяких загострень епізоотичних ситуацій не спостерігається

Про це tv-news.dp.ua розповів керівник Павлоградського міжрайонного управління Держпродспоживслужби Олександр Назарець. За його словами на даний час проводиться контрольні відстріли диких тварин з метою установлення рівня їх імунітету після вакцинації від сказу.

«Завершили заходи по пероральній вакцинації м’ясоїдних тварин на території Павлоградського та Юр’ївського районів. Ситуація зараз стабільна та керована, ніяких загострень епізоотичних ситуацій не спостерігається. Зараз проводимо контроль проведеного заходу по пероральній вакцинації. В мисливських угіддях проводяться контрольні відстріли і дослідження в регіональній лабораторії проб для того, щоб установити який у нас рівень імунітету після проведеної вакцинації», – розповів Олександр Назарець.

Пероральна вакцинація – це розкладання вакциновмісних принад у мисливських угіддях. Всередині принади знаходиться поліетиленовий наповнювач, який тварина розкушує, коли з’їдає приманку і таким чином вакцинується. Щеплення від сказу проводилось двома способами.

«Частину Павлоградського району обробляли вручну, а там, де дозволено політ літаків, обробка проводилась із повітря. Наприклад в Юр’ївському районі проводилась обробка літаком. Що стосується домашніх тварин, то ця робота проводиться постійно. Таким чином, всі наші території оброблені», – сказав Олександр Назарець.

Він також додав, що препаратом для вакцинування тварин на сьогодні повністю забезпечені.

У 2018 році на території Павлоградського району було виявлено декілька випадків сказу, на сьогодні ці території оздоровлені і нових випадків не реєструється.
Проте в цілому по області ситуація не стабільна. Основним переносником хвороби є червона лисиця. Зараження в основному відбувається від контакту диких тварин з домашніми. Вилікувати хворобу неможливо, єдиним методом профілактики – є щеплення.