17 січня – Феоктистів день. Зосима Печельник

Люди вірили, що саме на Зосиму і Феокстиста, 17 січня, нечиста сила відходить у свої володіння і залишає світ живих, а тому, наостанок намагається якомога більше нашкодити іншим людям. Для того щоб уникнути злих чар, проводили численні обряди.

Була широко поширена традиція 17 січня виганяти біса з села. Один із жителів села наряджався чортом, і його били, інсценуючи бійку. Потім на місці битви розводили багаття, і кожен намагався перестрибнути через нього, оскільки в цьому випадку, згідно з повір'ям, можна було заручитися підтримкою вищих сил, отримати щастя і здоров'я.

Якщо в день Феоктиста, 17 січня, народжується дитина, то він буде володіти таємним знанням.

Якщо в цей день чоловік збирався в дорогу, йому потрібно зашити в комір квітку чортополоха – щоб нечисть не звела з дороги і не навела порчу.

Якщо в день Феоктиста загадати бажання, вийти на вулицю і побачити ківш Великої Ведмедиці на небі праворуч, значить, бажання збудеться. До речі, якщо справа виявиться Чумацький шлях, то для дівчини це обіцяє заміжжя

Якщо 17 січня з іконою обійти навколо будинку, промовляючи молитву, то з житла підуть усі злі сили, які вводять людину в гріх. До закінчення обряду нікого не впускають в дім і з домочадцями не розмовляють.