Чотирилапі успішно впорались зі складним екзаменом і тепер можуть надавати психологічну допомогу дітям та дорослим 

Програма «Каністерапевтичні собаки для України» організована німецькою компанією GIZ, відомою вагомою допомогою нашій країні в ліквідації наслідків війни: модульні містечка, психологічна та гуманітарна допомога біженцям, співробітництво з ДСНС, робота з дітьми, що пережили стрес та багато іншого. Проект передбачає підготовку спеціальних собак-терапевтів, котрі потім офіційно працюватимуть із дітьми з зони військового конфлікту, прифронтових районах, реабілітаційних центрах, дитячих будинках та, при потребі, з дорослими.

Унікальність програми в тому, що в ній готуються провідники кінологи, і паралельно психологи каністерапевти, котрі координують роботу кінологів. Розповіла керівник Павлоградського кінологічного клубу «Антарес» Лариса Борисенко.

 

Нещодавно черговий етап програми «Каністерапевтичні собаки для України» пройшов у Павлограді. Були відібрані чотири собаки — дві австралійські вівчарки, лабрадор та малінуа — для роботи в якості каністерапевтів (каністерапія — метод лікування та реабілітації з допомогою спеціально відібраних та навчених собак).
Чотирилапі пройшли серйозну перевірку.

«Вправи були досить складними — 6 чоловік налітали на одного собаку і починали біля нього штовхатись, шуміти, галасувати, шарпати його. Або іще, людина підходить та починає забирати у собаки кісту. Тварина має ніяк на це не відреагувати», — говорить Лариса Борисенко.

Вона також додала, що далеко не всі породи собак можуть бути такими терплячими, тому в якості каністерапевтів практично не буває кавказьких чи середньоазійських вівчарок, ротвейлерів. Підбираються породи собак, абсолютно не агресивні та передбачувані.

Це був перший екзамен для чотирилапих. Наступний — для психологів. Вони складатимуть заліковий екзамен по роботі з собаками та з людьми, зокрема, як правильно підібрати собаку під конкретний діагноз дитини чи дорослого. І у випадку успішної здачі іспиту, психолог отримає диплом про присвоєння кваліфікації «психолог каністерапевт».

Більше про каністерапію у Павлограді читайте у газеті ТН-Експрес від 24.01.2019 року