Україна 22 січня відзначає День Соборності.

Щорічно свято День Соборності України відзначається в річницю підписання Акту возз'єднання Української Народної Республіки і Західно-Української Народної республіки 1919 року.
У січні 1918 року була створена Українська Народна Республіка (УНР), а на територіях, що входили до складу Австро-Угорської імперії, була утворена Західноукраїнська Народна Республіка (ЗУНР). У грудні 1918 року лідери двох держав у Фастові підписали передоб'єднувальний договір. 22 січня 1919 року цей договір, що увійшов в історію як Акт злуки – акт об'єднання українських земель, був оприлюднений в Києві на Софійській площі.

Офіційний державний статус День соборності України отримав в 1999 році після відповідного указу президента країни Леоніда Кучми.
Але і до цього українці проводили пам'ятні акції в цей день. Найяскравіший приклад – 21 січня 1990 року, коли жителі багатьох населених пунктів, взявшись за руки, створили живий безперервний ланцюг від Києва до Львова. 

У цей День tv-news.dp.ua приєднується до привітань на адресу всього українського народу! Хай береже нас усіх Господь і слава Йому за цю прекрасну країну - Україну!