У Павлограді 10 чоловік захворіли на кір. Серед них 5 дітей та 5 дорослих. У двох випадків наявність збудника кору лабораторно підтверджено. 

Про це повідомив заступник начальника відділу охорони здоров’я Іван Самохін під час прес-конференції. За його словами причиною розповсюдження інфекційного захворювання є безвідповідальне ставлення до проведення планових вакцинацій. 

«Чому виникла така ситуація. Перш за все – це безвідповідальне ставлення до проведення планових вакцинацій через антирекламу проти вакцинації, яка поширюється в засобах масової інформації », – зауважив Іван Самохін.

Основні симптоми кору – підвищення температури, нежить, кашель, біль у горлі. Пізніше з’являється висип на тілі, починаючи із верхньої частини тіла. Це класичний перебіг кору. Проте нерідкі випадки атипового перебігу хвороби. Деякі симптоми, характерні для кору у пацієнтів можуть не виникати. Наприклад, відсутність висипання на тілі чи високої температури.

У цьому випадку ускладнюється діагностування хвороби, оскільки симптоми можуть бути схожими із ГРВІ. Тому при виникненні перших симптомів потрібно звертатись до лікаря.