5 лютого Дніпровський апеляційний суд задовольнив скаргу Андрія Карпенка, колишнього гірника ШУ ім. Героїв Космосу, на рішення Павлоградського міськрайонного суду від 19 вересня 2018 року


Нагадаємо, що Андрій Карпенко є одним із учасників акції по безстроковому голодуванню.
Акцію Андрій Карпенко (на той час уже колишній гірник) та Володимир Бугайов ( на час акції працював на ШУ «Павлоградське») розпочали 29 грудня 2017 року у стінах Павлоградського міськвиконкому.

Основною вимогою голодувальників було відновлення на роботі звільнених гірників, членів новоствореної профспілки. Вони вважають, що їхнє звільнення було незаконним і вбачають у цих діях тиск на членів новоствореної профспілки.

Шестеро звільнених подали позов до Павлоградського міьскрайонного суду щодо незаконного звільнення з роботи.
На сьогодні суд Павлограда не задовольнив позови колишніх гірників. Із рішенням місцевого суду вони не погодились і зі скаргою звернулись до Дніпровського апеляційного суду. На тепер двом звільненим гірникам апеляційний суд задовольнив їхні скарги.

15 січня 2019 року Колегія суддів постановила поновити Олексія Михайлюка на посаді гірника очисного забою, а підприємство має виплатити йому 155 336 грн за час вимушених прогулів.

А 5 лютого 2019 року Колегія суддів судової палати у цивільних справах Дніпровського апеляційного суду постановила:

  • визнати незаконним наказ від 26 грудня 2017 року виробничого структурного підрозділу «Шахтоуправління ім. Героїв Космосу» ПАТ «ДТЕК Павлоградвугілля» про звільнення Карпенка Андрія Івановича за п.3, ст.40 КЗ пП України.
  • Поновити Карпенка Андрія Івановича на посаді гірничого майстра ділянки ШТ –I виробничого структурного підрозділу «Шахтоуправління ім. Героїв Космосу» Приватного акціонерного товариства «ДТЕК Павлоградвугілля».
  • Стягнути з Приватного акціонерного товариства «ДТЕК Павлоградвугілля» на користь Карпенка Андрія Івановича середній заробіток на час вимушеного прогулу з 26.12. 2017 по 19.02 2018 року в розмірі 100 917,18 грн без урахування податків та інших обов’язкових платежів.

Поcтанова апеляційного суду набирає законної сили з дня її прийняття та протягом 30 днів може бути оскаржена у касаційному порядку безпосередньо до Верховного Суду.
Андрій Карпенко пообіцяв, що після відновлення на роботі , займеться подальшою розбудовою новоствореної профспілки.

ПАТ ДЕК Павлоградвугілля не погоджується із рішенням Апеляційного суду і має намір звертатись до Верховного суду.

Офіційна позиція ДЕК Павлоградвугілля:

ДТЭК Павлоградуголь всегда действует в рамках законодательного поля Украины. Компания не согласна с решением Апелляционного суда Днепропетровской области в деле по иску Карпенко А. к ДТЭК Павлоградуголь о восстановлении на работе. Решение об увольнении Карпенко А. было принято на основании систематического невыполнения работником своих трудовых обязанностей (четыре случая нарушения трудовой дисциплины).

В установленном законом порядке нами будет подготовлена и подана в Верховный Суд кассационная жалоба на решение Апелляционного суда Днепропетровской области.

 

Коментарі   

0 # Вор Ронін 07.02.2019, 10:46
Ганьба детеку! Слава Україні! Слава борцям за свої права!
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата
0 # Правдоруб 08.02.2019, 01:49
В ДТЭКе никогда не было хороших юристов, в своё время если бы не профессионалы своих направлений не выступали бы в судах , то были бы 100% проиграши дел? Виват ДТЭК ну и привет Ромащину одному из разрушителей Павлоград угля
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата