У Павлограді це питання з’ясують самі учасники добровольчих формувань, котрі брали участь у військових діях на сході країни 

Статус бійця-добровольця АТО/ООС встановлюється спеціальною комісією при Дніпропетровській обласній державній адміністрації. У Павлограді такий статус рішенням обласної комісії присвоєно восьми бійцям.

З 1 березня 2019 і до кінця року вони мають отримувати щомісячні доплати з міського бюджету : з березня по червень — 1853 грн, з липня по листопад — 1936 грн, з 1 грудня і до кінця року — 2027 грн. Для таких виплат із міського бюджету потрібно додатково виділити 210 тис. 309 грн.
Принаймні такий розмір виплат рекомендує обладміністрація. Остаточне ж рішення приймаються на місцях, виходячи із бюджетних можливостей.
Щоправда, тепер бійці-добровольці АТО отримуватимуть різні виплати в залежності від території проживання.

Що вирішать депутати Павлоградської міської ради стане відомо під час чергового пленарного засідання, що заплановане на березень 2019 року.

Питання виплат бійця-добровольцям обговорювалось під час спільного засідання депутатських комісій. У присутніх в залі учасників добровольчих формувань, що брали участь у військових діях на сході країни виникло чимало запитань щодо персонального складу кандидатур, що увійшли до списку бійців-добровольців АТО. Декотрі прізвища, на їхню думку, не відповідають критеріям бійця-добровольця.

«Декотрі люди із того списку, м’яко кажучи, не відповідають критеріям бійця-добровольця. Я розумію, що вони постарались і десь там в обладміністрації, отримали це посвідчення, сфотографувались з автоматом. Є люди, дійсно, достойні. Я зараз можу назвати десяток людей в Павлограді, які є добровольцями і які реально воювали. І всі про це знають, але вони не мають цього статусу, бо вони йшли, щоб захищати Батьківщину, а не для того, щоб отримувати папірці, потім бігати махати ними та отримувати якість там пільги. І якщо вже надавати цю матеріальну допомогу, то отримати її повинні справжні добровольці. У нас є люди, які загинули, але їх сім’ї не отримують ніякої допомоги, бо ми не можемо нічого довести. Вони були добровольцями, загинули під Іловайськом. Я вважаю, що це має бути диференційовано, має бути правильний підхід до цього. Або голосувати по прізвищах, або нехай людина прийде і розкаже де і як вона воювала», – сказав депутат міської ради Сергій Тіщенко.

Доброволець Вадим Бровенко вважає, що учасникам добровольчих формувань вимагати для себе якісь пільги — це не етично.

«Є люди, які загубили своє здоров’я чи загинули, їхнім сім’ям потрібна допомога в першу чергу. Я залишився живим і слава Богу, а ходити по адміністраціях і вимагати собі якість пільги, вважаю, що це не потрібно. Всіх цих людей зі списку я поважаю, але ж цей список можна помножити щонайменше на п’ять. Прийняти рішення по одному — буде дискримінація стосовно інших. Я теж доброволець, але ж мене ніхто не примушував туди йти, я пішов свідомо, то чому я зараз буду вимагати якість пільги для себе? Це навіть не етично», – висловив свою точку зору доброволець Вадим Бровенко.

Зійшлись на тому, що депутати міської ради обговорять це питання на пленарному засіданні, заплановане на березень. А до того часу учасники АТО визначаться зі списком добровольців, котрі брали участь в бойових діях на сході країни.

«У нас місто невелике, ми один одного знаємо, хто дійсно був добровольцем, хто воював, а хто ні. Як формувався цей список? Вони брали відповідні документи, котрі підтверджують, що вони були добровольцями, їхали в область. Але ми ж знаємо, як це відбувається. Допущені неточності. Ми самі розберемось. Цей список збільшиться», – говорить волонтер Анатолій Токарєв.