Хоча алкозалежні найчастіше не визнають, що уже не можуть обійтись без алкоголю

 Вони запевняють, що в будь-який час можуть кинути пиячити. Лікарі-наркологи переконані, що у цьому випадку без їхньої допомоги пацієнт самотужки не впорається.

У Павлограді на обліку в лікарів-наркологів перебувають близько 650 чоловік, що мають алкогольну залежність. Проте офіційна статистика не відображає реальну картину. Насправді таких людей в місті разів у п’ять більше. Розповів tv-news.dp.ua лікар -нарколог Сергій Лєбєдєв.
За його словами серйозно ризикують стати алкозалежими підлітки, котрі вживають пиво чи слабоалкогольні напої (енергетики).

«Щодо вікових категорій, то сказати, що алкоголізм суттєво помолодшав не можна, проте хочу звернути у вагу на те, що підлітки нерідко вживають пиво чи енергетики, не розуміючи, що ці напої теж викликають суттєву залежність. При вживанні будь-якого алкоголю у підлітковому віці ризик виникнення залежності досить високий. Адже недарма існують вікові обмеження на продаж спиртного», – розповів Сергій Лєбєдєв.

Він також додав, що алкогольна залежність стала проходити із більш важкими наслідками для організму у вигляді алкогольних психозів. Це накладає відбиток на розумові здібності осіб, котрі зловживають алкоголем.

Лікар-нарколог також назвав два основні симптоми, котрі свідчать про те, що алкогольна залежність уже сформувалась:

1. Втрата якісного та кількісного контролю. Це коли людина починає переходити із горілки на пиво, коньяк та інші наявні напої при цьому випивається все, що є на столі.
2. Алкогольна амнезія. Це коли сп’яніла людина не пам’ятає, що із нею було. І коли оточуючі йому розповідають про те, що він творив, то він каже, що такого не було.

За словами лікаря, ці симптоми свідчать про наявність хронічного алкоголізму другого ступеню.

«Якщо ці характеристики присутні, то це є сигналом того, що потрібно звернутись за медичною допомогою, бо такі стани надалі можуть призвести до більш важких наслідків. Це можуть бути алкогольні психози , судомні синдроми, які надалі суттєво впливатимуть на якість життя людини», – сказав Сергій Лєбєдєв.