Мобільна бригада соціально-психологічної допомоги у Павлограді почала діяти із 2015 року

 У мобільну групу входять три чоловіки, серед них психолог та соціальний працівник. Зона обслуговування – Павлоград, Тернівка, Першотравенськ, Юр’ївка, Павлоградський район. За три роки роботи мобільна бригада позитивно зарекомендувала себе. Люди, що стали жертвами домашнього насильства чи перебувають у важких життєвих ситуаціях охочіше звертаються за допомогою до мобільних бригад, аніж до поліції чи психіатрів. Адже у цьому випадку не потрібно нікуди йти і не обов’язково оприлюднювати свої паспортні дані.

Розповіла керівник мобільної бригади Валентина Садова.

«Робота мобільних бригад добре себе зарекомендувала, тому що це конфіденційно, безкоштовно і комплексно. Ми не вимагаємо паспорт, жертва може назвати будь-яке прізвище , якщо підписує згоду про роботу із нами. Ми працюємо за місцем проживання жертви. Адже не кожна жінка може захотіти вийти на вулицю із синцями навіть для того, щоб подати заяву до поліції. Буквально сьогодні вранці був дзвінок. Жінка похилого віку, з неї знущається 32-річний, раніше судимий онук. Вона нікуди не може поїхати за станом здоров’я. І не може його вигнати зі свого дому. Ситуація важка. Жінка навіть боїться, щоб ми до неї приїздили, бо онук сказав , що він її уб’є. Будемо співпрацювати із правоохоронцями», – розповіла Валентина Садова.

За її словами працювати доводиться навіть уночі, хоча офіційно телефонні дзвінки мають приймати лише до 21.00.

«Бувають дуже важкі випадки, коли ми залишаємось один на один із жінкою, яка хоче вкоротити собі віку. І тут дуже важливо зберегти її життя, зберегти матір дітям. А після цього, коли ми починаємо із нею працювати, то виявляється, що там ціла низка проблем. І якщо це проблеми у правовому полі, звертаємось до центру безоплатної правової допомоги. Буває, що доводиться вирішувати проблеми із придбанням коляски чи інших речей для дитини. Тобто на якийсь час ми стаємо членами цієї родини, ми вростаємо в ці сім’ї, бо це наші люди, вони живуть серед нас», – додала Валентина Садова.

Звернутись у разі потреби до мобільної бригади соціально-психологічної допомоги можна за тел. 063 335 83 90 або 099 366 64 47