В стоматологічній поліклініці на диспансерному обліку знаходиться три чоловіки з туберкульозним враженням нижньої щелепи

 Про це tv-news.dp.ua розповіла завідувач лікувального відділення стоматологічної поліклініки Любов Марченко.

«В стоматологічній поліклініці сьогодні на диспансерному обліку знаходиться три особи з діагностованим туберкульозом на фоні ВІЛ-позитивного статусу з проявом хронічного остеомієліту нижньої щелепи. Це грізне захворювання, яке потребує оперативного втручання і далеко не завжди закінчується виліковуванням», – розповіла Любов Марченко.

За її словами, найчастіше туберкульозний процес локалізується в легенях, і під час кашлю мікобактерії потрапляють в порожнину рота, як ускладнення клінічного перебігу інших форм первинного і вторинного туберкульозу легень. Первинне туберкульозне враження в порожнині рота трапляється вкрай рідко.

«Туберкульозна інфекція може мати прояви на язиці, ясних, слизовій болонці губ та щік, твердого та м’якого піднебінь, кістках щелепно-лицьової області. Виразки на слизовій болонці порожнини рота можуть бути єдиним проявом туберкульозного процесу в разі проникнення мікобактерій через пошкоджену слизову оболонку», – відзначила лікар-стоматолог.

Для профілактики захворювання , лікарі радять дотримуватись банальних, але необхідних рекомендацій – регулярного один раз на півроку відвідувати стоматолога. Хворі зуби – то не лише косметична вада та перешкода повноцінному пережовуванню їжі, через них туберкульозна та інша інфекції можуть якомога глибше потрапити в організм та викликати недугу.