Археологічна пам’ятка – Мавринський майдан – поступово знищується людьми

Починаючи з минулого року, гранітну стелу біля підніжжя майдану досі невідомі зловмисники постійно замальовували, псували різними непристойними написами. Члени товариства «Просвіта» та тодішній директор краєзнавчого музею с. Межиріч намагались постійно відновити пам’ятний знак, проте на ньому відразу з’являлись нові написи.
На сьогодні, не лише постраждав пам’ятний знак, а й сам майдан. На ньому випалена трава, видно сліди від автівок, хтось намагався заїхати прямо в центр майдану, руйнуючи його структуру.

«Після випалювання сухої трави на майдані, там змінюється унікальна рослинність. А інколи майдани навіть самі себе захищають від втручання людини – вони заростають дуже щільним колючими  кущами, щоб людина не могла туди проникнути», – розповідає дослідник майданів   Роман Никифоров.

Павлоградське товариство «Просвіта» уже не вперше звертається із заявою до поліції із вимогою притягти до відповідальності зловмисників, що нищать майдан , а також «вжити заходи, передбачені законодавством України, щодо бездіяльності посадових осіб органів місцевого самоврядування, в компетенцію яких входить забезпечення збереження історичної пам’ятки «Мавринський майдан».

                           

                             Начальнику Павлоградського відділу поліції ГУНП в Дніпропетровській області Рибаку В. С.

                              Голови Павлоградського міського т-ва «Просвіта» ім. Т. Г. Шевченка
                             Заремби М. А.

                                                 заява

                                      Шановний Вікторе Станіславовичу!

Повідомляю про грубе порушення охорони і збереження археологічної пам’ятки місцевого значення №6348 «Мавринський Майдан». 23. 03. 2019 року ми з групою просвітян відвідали Мавринський Майдан і побачили жахливе ставлення місцевих мешканців до археологічної пам’ятки, яка налічує 5 тисяч років і має всесвітню цінність.
Ця пам’ятка – одна з небагатьох, що збереглася майже в первісному стані. Ми побачили випалену траву, як навколо майдану так в середині його. Руйнується сама структура майдану від того, що на нього заїжджали кілька разів автомобілем «Жигулі» білого кольору, від чого на схилах майдану утворилися рівчаки.

Гранітна стела перед майданом обмальована свастиками і образами на адресу Президента України. Сільська влада не забезпечує належний стан охорони і догляду за майданом. Після наших звернень там тільки розводять руками і нічого не роблять. Ми неодноразово зверталися в різні інстанції з вимогою захисту і належного догляду за Мавринським Майданом, але зрушень ми не бачимо.
Виходячи з викладеного вище вважаю, що мають місце злочинні дії передбачені статтею 245, статтею 298 і статтею 4361 Кримінального Кодексу України і у зв’язку з цим прошу відкрити кримінальне провадження.

Прошу також вжити заходи, передбачені законодавством України, щодо бездіяльності посадових осіб органів місцевого самоврядування, в компетенцію яких входить забезпечення збереження історичної пам’ятки «Мавринський майдан».

Довідково

Мавринський майда́н — археологічна пам'ятка місцевого значення, майдан 6348.
У 1987 році майдан досліджувала археолог Чурилова Л.М. і датувала його II тисячоліттям до н.е. Рішенням Дніпропетровського облвиконкому №424 від 19.11.1990р. цю споруду занесено в каталог археологічних пам'яток місцевого значення за номером 6348 як майдан.