На території Дніпропетровської області триває щорічна операція «Первоцвіт»

Мета проведення заходу – збереження об'єктів рослинного світу, занесених до Червоної книги України.

Управління комунального господарства та будівництва Павлоградської міської ради закликає мешканців міста не зривати та не купувати весняні первоцвіти, що дозволить значно скоротити попит на ранні букети та збереже життя багатьох рослин, занесених до Червоної книги.
Весняні первоцвіти заборонено зривати та продавати на ринках, адже вони занесені до Червоної книги і перебувають під охороною держави. Це в основному такі цибулькові рослини як шафран, проліски, підсніжники. За незаконним продажем цих квітів стежитимуть представники поліції та екологічної інспекції.

Законодавством України встановлена відповідальність за незаконне зривання та продаж первоцвітів, зокрема відповідно до ст. 90 Адміністративного кодексу України штраф за зривання квітів становить від 20 до 30 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Довідково

Щоденно на землі зникає один вид рослин. Це порушує рівновагу на нашій планеті. Найбільш кількісне знищення видів рослин відбувається навесні. Так, рослини, які віщують нам прихід весни, за останні десятиліття опинилися на межі зникнення. Це відбувається внаслідок недбалого ставлення до природи, а також внаслідок намагання людей перетворити їх на засіб заробітку.