Злочинну схему викрили співробітники відділу боротьби з майновими злочинами в державному секторі та шахрайством Управління карного розшуку ГУНП в Дніпропетровській області.

За допомогою підроблених документів двоє державних реєстраторів отримали доступ до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, Єдиного державного реєстру юридичних та фізичних осіб-підприємців та Державного реєстру актів цивільного стану. Таким чином вони безперешкодно користувалися, змінювали, підроблювали або блокували інформацію в реєстрах. Також цей доступ давав можливість зловмисникам відчужувати майно юридичних та фізичних осіб. З січня поточного року державні реєстратори вчинили декілька неправомірних реєстраційний дій. Серед них – зміна складу засновників одного з фермерських підприємств у Новомосковському районі, що дало можливість вчинити його рейдерське захоплення.

18 березня слідчі органи відкрили два кримінальні провадження за ч. 4 ст. 358 (підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів), ч. 2 ст. 361 (несанкціоноване втручання в роботу електронно-обчислювальних машин (комп'ютерів), автоматизованих систем, комп'ютерних мереж чи мереж електрозв'язку) Кримінального кодексу України.

27 березня службовців 1996 та 1991 року народження було затримано у м. Дніпро під час незаконного отримання ключів доступу до реєстрів. 23-річний чоловік для входу до системи використовував підроблений паспорт.

В результаті проведених обшуків за місцем мешкання та роботи зазначених осіб поліцейські вилучили підроблені паспорт та документи, телефони, ключі доступу до державних реєстрів, комп’ютерну техніку та носії інформації.

Зазначених осіб затримано в порядку ст. 208 КПК України. Їм оголошено про підозру та обрано запобіжні заходи. Зараз співробітники карного розшуку встановлюю