Причина страйку – значне підвищення платні за комунальні послуги 

Мітинг, організований ГО «Характерник», 8 квітня пройшов біля стін Павлоградського міськвиконкому. У ньому взяли участь близько 20 мешканців модульного містечка. Люди скаржаться на те, що не в змозі сплачувати непомірно високу платню за комунальні послуги.

 «У мене четверо дітей – 3, 5, 10 та 11 років. Загальний дохід разом із адресною допомогою становить 10 тис. грн в місяць, а за комуналку я маю сплачувати 7800 грн щомісяця, а на решту жити. Я мати-одиначка. Діти ходять в садочок, школу, їх потрібно одягати, харчувати, лікувати. Я не можу сплачувати таку суму за комунальні платежі», – розповідає переселенка із Донецька Олеся Доценко.

Мітингарі кажуть, що згодні сплачувати за комунальні послуги, але за чесними цінами. Найбільше їх обурило те, що із січня 2019 року платня за електроенергію для мешканців модульного містечка становить 1,68 грн, як для юридичних осіб. У той час, як ціна електроенергії для населення становить 90 коп. А враховуючи той факт, що в модульному містечку опалення електричне, то платня за комунальні послуги значно вища, аніж, скажімо, для тих, хто проживає у багатоповерхівках –1450 грн із однієї людини. Це при тому, що площа кімнати в середньому 9 м кв. Окрім того,в транзитному містечку один загальний електролічильник і платню за спожиту електрику їм розкидають порівну на кожного мешканця. Для них також незрозуміла формула, за котрою здійснюються нарахування, вони вважають,що платня за електрику значно завищена.

Із січня 2019 року депутати міської ради прийняли рішення про відмову у компенсації вартості проживання в модульному містечку, виключення становлять діти до 3-х років.

«Від нас всі відмовились. Перших 3 роки ми сплачували по 150 грн із людини. У 2017 році взимку сплачували 550 грн, влітку – 300 грн з однієї людини. Ми погоджувались. Решта – компенсувалась із міського бюджету. А уже у жовтні 2018 року було нове рішення міської ради про повну оплату за комуналку, нам нічого не компенсували. Ми сплачуємо по 1 грн 68 коп за електрику, як юридична особа. Ми хочемо добитись, аби нас із юридичної особи перевели на тарифи, як для населення – 90 коп. Ми кругом звертались, але нас ніде не чують. Звернулись також до Верховної Ради і чекаємо на відповідь», – розповідають мешканці модульного містечка.

Кажуть, що покинути модульне містечко і винаймати житло теж не можуть, бо за правилами, вони обов’язково мають реєструвати своє місце проживання, а господар житла не хоче офіційно показати цей дохід, бо позбудеться субсидії.

В результаті у людей утворюються борги за комунальні послуги, їм постійно погрожують відключенням води чи світла. А от обіцяний лічильник «День-ніч» , в модульному містечку до завершення опалювального сезону так і не установили.

Ситуація ускладнюється ще й тим, що через комунальні борги, мешканці модульного містечка не можуть отримати адресну допомогу (по 1 тис. грн на дітей) . Для отримання такої допомоги потрібна довідка про місце проживання. Проте в ЖЕКу такої довідки не дають при наявності комунальних боргів. А погасити борги через відсутність фінансів люди теж не можуть. Ось таке замкнене коло…

Довідково

В модульному містечку проживає 247 чоловік, із них п’ятеро дітей до 3-х років, чотири матері-одиначки, є багатодітні сім’ї, пенсіонери, інваліди.