Медики пов’язують це із позитивною дією державної програми «Доступні ліки»

В результаті пацієнти регулярніше стали приймати гіпертензивні препарати.
Так, якщо у 2017 році по території обслуговування амбулаторії №5 зареєстровано 72 випадки інсульту (померло 17 чоловік), то у 2018 році –
61 випадок (16 померло). Щодо випадків гострого інфаркту, то у 2017 році було 27 випадків, у 2018 – 23. Смертність залишилась на одному рівні – 4 випадки.
Про це повідомила завідуюча амбулаторією №5 Лариса Колесник.


«Так як гіпертонічна хвороба не має явних ознак, пацієнти тривалий час можуть не здогадуватися про розвиток захворювання.
В таких випадках періодично трапляються напади: запаморочення; нудоти;слабкості.
Люди списують всі ці симптоми на перевтому або погану погоду, але саме в такому стані потрібно виміряти артеріальний тиск і прислухатися до свого організму. Якщо запустити хворобу, то подальше лікування буде ускладнено», – розповіла Лариса Колесник. 

За її словами будь - якому захворюванню передують певні фактори ризику. Є ті, які людина змінити не в силах, і ті, на які можна вплинути.
У випадку з гіпертонічною хворобою до незмінним причин, що підвищує ризик появи у певної людини підвищеного артеріального тиску, належать:

• генетична схильність;
• приналежність до чоловічої статі.

Спадковість вважається визначальним фактором при зважуванні ризику розвитку гіпертонії. Шанси на появу захворювання залежать від того, один чи обоє батьків страждають від стійкого підвищення тиску, чи є в сім’ї ще близькі родичі, яких спіткало це захворювання.
Серед всіх пацієнтів більш ніж у 30% матір або батько страждали від артеріальної гіпертензії.

Незважаючи на те, що не виявлено ген, відповідальний за розвиток гіпертонічної хвороби, генетичний чинник грає важливу роль в ймовірності підвищення кров’яного тиску.

Якщо порівнювати ризик розвитку захворювання у жінок і чоловіків, то останні у віці до 55 років більше схильні до підвищення артеріального тиску.
У літньому віці ризик розвитку гіпертензії у чоловіків і жінок вирівнюється, а іноді відсоток жінок, які страждають від високого тиску, стає набагато вище, ніж відсоток хворих чоловіків.

Фактори ризику, які людина в силах змінити, це:

• надмірна вага;
• шкідливі звички;
• неправильне харчування;
• часті стреси;
• хропіння.