Екзема – захворювання шкіри, що виникає в будь-якому віці

У Павлограді у 2018 році зареєстровано 59 випадків захворювання екземою. Із них 1підліток та 58 дорослих. За перший квартал 2019 року зареєстрований 1 випадок. Про це повідомила лікар-дерматолог Тетяна Мартієнко.


«У більшості пацієнтів, незалежно від віку та статі, відзначається виражений сезонний характер захворювання. Найчастіше загострення спостерігається в осінньо-зимовий період. Протікання хвороби ускладнює патологія травного тракту, жовчних шляхів, печінки, підшлункової залози», – розповіла лікар-дерматолог Тетяна Мартієнко.

Спочатку на почервонілій шкірі з’являються різні висипання: дрібні розкидані пухирці із прозорим вмістом, рожеві вузлики, що зливаються між собою. Цей процес супроводжується сильним свербінням. Через повторну травматизацію вражена ділянка стає ще більш небезпечною для проникнення збудника хвороби.
Серед основних засобів профілактики – дотримання правил особистої гігієни. Ванни та душі при обширних враженнях шкіри варто тимчасово відмінити. Ні в якому разі не можна допускати перегріву тіла.

Рекомендується молочно-рослинна дієта, каші, соки із моркви та яблук, компоти, овочі, фрукти.

Медики нагадують, що всі хворі екземою повинні знаходитись на диспансерному обліку із періодичною явкою до дерматолога для контролю та призначенням необхідного лікування.