Антидот можна отримати в 4-й міській лікарні Павлограда 

Медичний заклад отримав 10 доз протиотрутної сироватки. За повідомленням начальника відділу охорони здоров’я міста Олени Герасименко , такої кількості препарату повністю вистачить. Адже, за дослідженням спеціалістів у нашій кліматичній зоні не водиться смертельно небезпечних плазунів. А введення антидоту не є зовсім безпечною процедурою.

«Сироватка вводиться далеко не завжди при укусах гадюк. Отрута наших степових гадюк не є смертельно небезпечною. Перш ніж вводити препарат, лікар повинен зібрати анамнез пацієнта чи можна йому вводити цю протиотруту. Я спілкувалась з обласним фахівцем і він сказав, що за свою медичну практику, а він працює в медицині 20 років, йому довелось вводити протиотруту лише 7 разів. У нас є рекомендації, що отрута степової гадюки не є настільки небезпечною. Проте, на всяк випадок 10 доз протиотрути ми отримали. Цього нам повністю вистачить», – розповіла tv-news.dp. ua Олена Герасименко.

Повністю забезпечені зміїною протиотрутою всі лікарні Дніпропетровщини.
Повідомили в департаменті охорони здоров’я Дніпропетровської облдержадміністрації.

«Наближається сезон пікніків і прогулянок на природі. Водночас, у травні в області активізуються змії. Варто бути уважним та обережним під час відпочинку, аби не спровокувати їх на укус. Якщо це все ж станеться, треба відразу звернутися до лікарів», – розповіли у відомстві.

Зміїна отрута змушує червоні кров'яні тільця руйнуватися. Це призводить до слабкості, запаморочення, задишки, головного болю, набряків і зниження тиску.

«Постраждалому необхідно зберігати спокій і менше рухатися. Уражену частину тіла звільнити від одягу, взуття та прикрас. На місце укусу накласти стерильну пов'язку з антисептиком, пити багато води», – додали в департаменті.

Не можна «припікати» рану чи накладати жгут, самостійно висмоктувати отруту і вживати алкоголь.