20 квітня їй виповнилося б 80 років

Українська поетеса, член Спілки письменників України народилась 20 квітня 1939 року в Павлограді.

З семи років прикута до ліжка тяжкою недугою, освіту здобувала самотужки. 1961-го вийшла перша ії книжка поезій «Стежки неходжені весняні», численні рецензії і відгуки засвідчили: з’явився поет. Наступного року Ганну Світличну прийнято до Спілки письменників України.Всього світ побачив 16 її книжок віршів, а ще численні публікації у збірниках, журналах республіканських і місцевих. Померла Ганна Світлична у 1995 році, на 56-му році життя.

Сьогодні уже традиційно біля могили поетеси зібрались павлоградські письменники, поети, міська влада, учасники театру «Елен» та театральної студії «Вертеп Марії». Читали вірші поетеси, співали пісні на її вірші, знайомі Ганни Світличної ділились своїми спогадами про неї.

«Із Ганною Світличною я була знайома із 6-го класу. Поруч були наші під’їзди. Ми проводили з нею багато часу, читали вірші, співали. Мій батько був конюх і вона дуже любила коней. А ще ми часто возили її на природу, в ліс. Вона дуже раділа цьому, дуже любила природу і закликала берегти її», – згадує павлоградська поетеса Лідія Ларикова.

На сьогодні в Павлограді у квартирі, де проживала поетеса, відкритий музей ім. Ганни Світличної, її іменем названа вулиця (колишня Радянська) та центральна міська бібліотека.