А видані раніше дозволи на індивідуальний обігрів ретельно перевірять і, можливо, анулюють

Система теплозабезпечення у Павлограді розбалансована. Міська влада планує виправити цю ситуацію.

«На сьогодні система теплозабезпечення в нашому місті розбалансована. В цьому є також і наша вина, бо ми видавали дозволи на автономне опалення хаотично. Я думаю, що ми вирівняємо цю ситуацію та зробимо все, щоб упорядкувати її. Окремі квартири не зможуть відмовитись від централізованого опалення», – сказав міський голова Анатолій Вершина.

За його словами з 1 травня 2019 року набудуть чинності зміни в законодавстві, які стосуються житлово-комунальних послуг. Передбачено також перехід на автономне опалення цілими об’єктами.

«Для прикладу, в минулому році в будинку по вул. Соборній ми зробили автономне опалення в стоматологічній поліклініці, майже увесь перший поверх вийшов із централізованого опалення. Проте, кількість води, яка є теплоносієм, практично не зменшилась і гігакалорія, як заходила на будинок раніше, так само заходить і зараз. Але якщо в будинку, скажімо, 60 квартир, заходила одна гігакалорія, ціна розраховувалась на 60 кватир, то тепер та ж гігакалорія уже розраховується на 50 квартир. У такому будинку платня за тепло для людей зросла. Тому ми пропонуємо людям йти шляхом переходу на автономне опалення будинками. І потім, люди будуть економити на опаленні, якесь приміщення будуть недостатньо опалювати. Там може з’являтись точка роси та навіть розпочатись руйнація будинку. Комплекс має бути з однаковою постійною температурою», – зауважив міський голова.

Він також додав, що видані раніше дозволи на індивідуальне опалення ретельно перевіряються. Якщо людина уже розробила проект, витратила кошти, щоб перейти на індивідуальне опалення, то це питання буде вирішено позитивно. А якщо дозвіл отримано декілька років тому, за цей час нічого не зроблено, то такий документ буде анульовано. Під час перевірки виявлено також фальшиві дозволи. З такими проблемами звертаються до поліції.

На сьогодні по Павлограду близько 28% житлових багатоповерхівок — на автономному опаленні.