Виявлені порушення не суттєві, в цілому вони не погіршили ситуацію в регіоні

Розповів tv-news.dp.ua начальник Павлоградського управління Держпродспоживслужби Олександр Назарець.
Всього за перший квартал проведено 29 заходів державного нагляду, з них 17 планових та 12 позапланових. Порушення чинного законодавства були виявлені в 15 підконтрольних об’єктах, видано 14 приписів про їх усунення.

Основні порушення – неналежний санітарний стан приміщень, обладнання та інвентаря на потужностях, на яких здійснюється обробка та зберігання харчових продуктів; порушення гігієнічних вимог під час поводження з харчовими відходами ; невідповідність води, що використовується при виробництві харчових продуктів вимогам,що встановлені до питної води; недотримання температурного режиму при зберіганні харчових продуктів, що швидко псуються; використання недоброякісних сухофруктів; використання на потужностях не каліброваного, відповідно до законодавства, обладнання. 

«У березні цього року проведено також позапланову перевірку в школі №9 Павлограда з метою встановлення обставин, що викликали захворювання на гострі кишкові інфекції 3-х учнів навчального закладу. Зокрема, проведено перевірку товариства «Контракт продрезерв 5», котре займається організацією харчування в навчальному закладі. Порушень, котрі могли стати причиною погіршення самопочуття дітей , не виявлено. Станом на 19 березня всі троє дітей були виписані з інфекційного відділення міської лікарні №4 з діагнозами : гострий гастрит, гострий гастроентероколіт невстановленої етиології та гострий ентероколіт, викликаний цитробактором», – розповів Олександр Назарець.

За його словами, є підозра, що мало місце вживання дітьми жирних чи гострих продуктів харчування. Саме в цей період проводилось свято «Масляна».
Проведені також перевірки восьми навчально-виховних закладів Межиріцької ОТГз питань дотримання вимог санітарного законодавства та безпечності харчових продуктів. Також проведений семінар щодо впровадження системи ХАССП (система управління безпечністю харчових продуктів) оператором ринку під час виробництва та обігу харчових продуктів, в якому взяли участь понад 120 підприємств Павлограда, Тернівки, Павлоградського та Юр’ївського районів. Здійснено комісійну перевірку двох ринків Тернівки щодо готовності до роботи в весняно-літній період.

Щодо епізоотичної ситуації, то в цьому році випадків сказу не зареєстровано. В кінці минулого року було проведено системний захід по обробці мисливських угідь вакциновмісними приманками проти сказу. Після цього провели контроль, і нових випадків не виявлено. Інфекційних захворювань тварин теж не зареєстровано.
Всього проведено 6 тис 158 діагностичних досліджень тварин та 61 тис 145 щеплень проти інфекційних хвороб. Епізоотична ситуація на територіях Павлограда, Тернівки , Павлоградьского та Юр’ївського районів є благополучною, керованою і прогнозованою.

Довідково

Держпродспожислужба об’єднала в собі функції більше 10-ти раніше існуючих служб. Так, на неї покладені функції та повноваження Державної ветеринарної та фітосанітарної служби, Державної інспекції з питань захисту прав споживачів, Державної санітарно-епідеміологічної служби та інші.