У Павлограді триває тижневик боротьби з меланомою 

Меланома — дуже агресивна пігментна злоякісна пухлина, яка в 90 відсотках викликається в результаті надлишкового впливу ультрафіолетового опромінення на шкіру. Як правило, виникає з неуса. Повторні сонячні опіки підвищують вірогідність виникнення меланоми в шість-вісім разів.

В групу ризику входять люди з білим кольором шкіри, котрі швидко згоряють під сонцем і ніколи не засмагають, люди із множинними невусами із розміром понад 6 мм та ті, близькі родичі котрих хворіли на меланому.

У Павлограді цьогоріч зареєстровано 10 випадків онкозахворювань шкіри, із них 2 випадки – меланома. За аналогічний період минулого року виявлено таку ж кількість випадків меланоми, в цілому ж кількість випадків онкохахворювань шкіри була удвічі меншою – 5 випадків.Розповів головний лікар шкірно-венерологічного диспансеру Павлограда Микола Боровик.

«Клініка та перебіг захворювання може бути різним. Тривожним симптомим є зміна розміру, кольору та форми новоутворення за коротний термін часу, поява гіперпігментованого обрамлення навколо невуса, відчуття свербіння, папіломоматозні розростання, кровоточивість», – розповів Микола Боровик.


Хвороба більш розповсюджена в країнах із спекотним кліматом (Австралія, Америка, Африка). У світі щороку реєструється до 200 тис. випадків меланоми, 36 тис. із них зі смертельним наслідком.

Цe захворювання стосується тільки світлошкірих, у чорних його не буває — у них у шкірі так багато меланіну, що сонце на них не впливає. Чим темніше шкіра, тим менша небезпека розвитку меланоми.