В основному пацієнти скаржаться на тривожний, стресовий, депресивний стан

Багато в чому цьому сприяє соціальна напруга в суспільстві. Розповіла практичний психолог Павлоградського психоневрологічного диспанcеру Анна Вірясова.

«Україна останні роки переживає непростий період. Рівень соціальної тривоги досить високий. Це той фактор, від котрого нікуди не дітись. Навіть, коли людина перестала дивитись новини, все рівно вона їздить у транспорті , на роботі і там чує теми, котрі піднімаються. Рівень тривоги високий і ця тривога має бути потім десь реалізована. Цієї тривоги багато, вона збиткова і може виливатись у якість хвороби. Це можуть бути соматичні захворювання або тривожні стресові депресивні стани», - розповідає Анна Вірясова.

Найчастіше такі стани з’являються у період між сезонами – восени та навесні.

За прогнозами ВОЗ до 2020 року депресія вийде із 4 на 1 чи 2 місце.

«Депресія у розумінні психолога – це не та депресія, про котру говоримо ми. Важливо розмежовувати, коли уже потрібно звернутись до лікаря, а коли це просто втома, роздратування і достатньо всього лише відпочити», – розповідає психолог.

За її словами у Павлограді з кожним роком кількість звернень до психологів зі скаргами на тривожний депресивний стан збільшується. Проте, насправді психологічноїї допомоги потребують значно більше людей. До психологів звертаються , коли уже «сильно припекло».

У фахівців психоневрологічного диспансерного відділення  у 2018 році спостерігалось 597 пацієнтів з невротичними станами (у 2017 – 572 пацієнта). В тому числі у 2018 році вперше звернулось 88 пацієнтів (у 2017 – 85 пацієнтів).   

У Павлоградській  психоневрологічному диспансерному відділенні міської лікарні №1і паралельно з лікарем-психіатром ви можете отримати консультацію практичного психолога. Відділення працює щодня, крім вихідних, з 8:00 до 15:00, звертатися можна за телефонами: (0563) 20-00-60, 066-402-33-26.