Разом із тим, смертність від інфаркту знизилась на 25% 

Основна причина захворювання – підвищений артеріальний тиск. За перший квартал 2019 року в місті було виявлено 309 чоловік з артеріальною гіпертензією. Розповіла сімейний лікар амбулаторії №3 Ірина Вакуленко.

«За 3 місяці 2019 року було зареєстровано 45 випадків інфаркту міокарда (показник 5,2 на 10 тис. дорослого населення при обласному 3,7); в працездатному віці – показник 0,1. За аналогічний період 2018 року було зареєстровано 41 випадок інфаркту міокарда (показник 4,7). Показник захворюваності на інфаркт міокарда вище показника минулого року на 10,6% і перевищує обласний показник на 40%. Кількість померлих від інфаркту міокарда знизилася на 25%», – розповіла Ірина Вакуленко.

За її словами за 3 місяці 2019 року зареєстровано 83 випадки гострих порушень мозкового кровообігу (9,6 на 10 тис. дорослого населення при обласному 5,9), в т. ч на фоні гіпертонічної хвороби – 80 випадків, в працездатному віці – показник 0,3. У минулому році – 94 випадки гострих порушень мозкового кровообігу (показник 10,7), в т.ч. на фоні гіпертонічної хвороби – 79 випадків. Показник захворюваності на гострі порушення мозкового кровообігу знизився в порівнянні з минулим роком на 10%, але в 1,5 рази перевищує обласний показник. Рівень смертності від інсульту виріс на 9%.

Будь-яке захворювання має певні фактори ризику. Є й ті, які людина змінити не в силах. У випадку з гіпертонічною хворобою до незмінним причин, що підвищують ризик виникнення підвищеного артеріального тиску належать генетична схильність, приналежність до чоловічої статі та літній вік. Незважаючи на те, що не виявлено ген, відповідальний за розвиток гіпертонічної хвороби, генетичний чинник грає важливу роль в ймовірності підвищення кров’яного тиску. Якщо порівнювати ризик розвитку захворювання у жінок і чоловіків, то останні у віці до 55 років більше схильні до підвищення артеріального тиску. У літньому віці ризик розвитку гіпертензії у чоловіків і жінок вирівнюється, а іноді відсоток жінок, які страждають від високого тиску, стає набагато вище, ніж відсоток хворих чоловіків.

Оптимальний тиск для будь-якого віку – 120 на 80. Вище 140 на 90 – вважається артеріальною гіпертензією першого ступеню. 160 на 100 – це другий ступінь гіпертензії. І вище 180 на 110 – третій ступінь. При підвищених цифрах артеріального тиску необхідно звертатись до лікарів і ні в якому разі не займатись самолікуванням.