Натомість він призводить до половини інфарктів та інсультів

 Як вберегтися від «серцевої катастрофи», розповів кардіолог Василь Крамаренко під час перс-конференції у Дніпропетровській ОДА.

«На совісті підвищеного артеріального тиску кожен другий інсульт та інфаркт, яких в Україні щорічно реєструють понад 150 тис. Від серцево-судинної патології кожного року вмирають більше 500 тис людей. Більшість з тих, хто не виживає, - люди до 70 років, працездатні і соціально активні»,  –  наголосив кардіолог Василь Крамаренко.

Кожна третя людина, яка страждає на гіпертонію, не здогадується про це, додав лікар. А третина з тих, хто знає, не лікується.

«Немає такої гіпертензії, за дуже рідкісним винятком, з якою ми не могли б впорається. Головне  –  підходити до лікування осмислено. А ще  –  аби лікар та пацієнт були союзниками», - сказав Василь Крамаренко.

Контролювати тиск слід не лише за допомогою медикаментів, а й здорового способу життя.

«Між масою тіла і гіпертонією - прямий зв’язок. Якщо перевищення тиску незначне, то часто скорегувати його можна за допомогою самої дієти. Мінус кілограм - мінус одна позначка на тонометрі»,  –  зазначив лікар-кардіолог.

Важлива й щоденна фізична активність, наголосив Василь Крамаренко. 30 хвилин ходьби, плавання, їзди на велосипеді або ігрових видів спорту. Навантаження мають бути комфортними  –  без болю, вираженої втоми, задишки.

«Це міф, що гіпертоніки обов’язково мають головний біль. Аби вчасно дізнатися про проблему з підвищеним тиском, необхідно його регулярно вимірювати. Молодим людям  –  не рідше одного разу на два роки. Старшим за 40 років - кожні 6 місяців. А тим, кому вже діагностували гіпертонію,  –  кожного дня»,  –  сказав Василь Крамаренко.

Підібрати ефективне лікування від гіпертонії допоможе сімейний лікар або кардіолог.