В Павлограді та Тернівці пройшла Всеукраїнська акція «Запобігти. Врятувати. Допомогти!» 

21 травня на території Павлоградського медичного коледжу та загальноосвітньої школи № 4 міста Тернівка рятувальники 6 державного пожежно-рятувального загону Головного управління ДСНС України у Дніпропетровській області організували та провели громадську акцію «Запобігти. Врятувати. Допомогти!», яка вже багато років проводиться у Дніпропетровській області.

За статистикою, майже в 90 відсотках випадків травмування та загибелі людей під час виникнення надзвичайних ситуацій трапляється через людський фактор. Тому, головною метою проведення Акції є навчання населення основам пожежної та техногенної безпеки, безпечної життєдіяльності, а також ознайомлення з характеристиками пожежно-рятувальної техніки та популяризація професії рятувальника.

За сценарієм, захід розпочався з в’їзду на територію школи пожежно-рятувального автомобіля з включенням сирени із проблисковими маячками. На майданчику зібралися учні та викладачі, які зустріли вогнеборців радісними посмішками й оплесками.

Потім вогнеборці навчали всіх присутніх основним правилам безпечної поведінки: як необхідно правильно діяти під час виникнення пожежі чи іншої надзвичайної ситуації, яких правил потрібно дотримуватись, щоб не допустити пожежі в побуті або під час відпочинку на природі, навели статистику пожеж, які виникли в місті останнім часом та їх основні причини. Діти уважно слухали все, що їм розповідали працівники Служби порятунку та задавали запитання.

Після цього всім глядачам продемонстрували пожежний автомобіль, його комплектацію, різні методи боротьби з пожежами. Під час подачі води стволом Б від автоцистерни, діти  разом з рятувальником мали змогу потримати пожежний рукав та загасити умовну пожежу. Також, всі бажаючі могли посидіти за кермом пожежного автомобіля, приміряти бойовий одяг, пожежну каску, засоби захисту органів дихання та зробити фото на згадку.


Метою проведення таких заходів є формування здібностей дітей до правильного виконання дій при виникненні надзвичайної ситуації, а також ознайомлення з героїчною професією рятувальника. Хто знає, можливо хтось із цих дітлахів в майбутньому обере саме цю професію!