Ніяких благодійних фондів в лікарнях не повинно бути 

У Павлограді міський благодійний фонд «Здоров’я», як неприбуткова організація, був створений ще в 1999 році. З пропозицією створити такий фонд виступили медики Павлограда в складний для країни період. Тобто, фонд існує уже 20 років. Мета створення благодійної організації ― підтримка медицини з метою якіснішого надання медичної допомоги. Проте, нерідко добровільні пожертви на медицину перетворились на добровільно-примусові. Тому відношення до такого фонду в мешканців міста, здебільшого, негативне.

На думку міського голови Павлограда Анатолія Вершини, благодійних фондів в медичних закладах не повинно бути.

«Ніяких благодійних фондів в лікарнях не повинно бути. Питання про це виникало ще у 2016 році. Я тоді запитав головних лікарів, скільки ви отримуєте благодійних внесків? Мені відповіли, що приблизно мільйон. Кажу, ну давайте ми вам добавимо додатково з міського бюджету мільйон. Вони не захотіли. Ми всі прекрасно розуміємо ситуацію з цим благодійним фондом. Я не прихильник того, щоб були якісь благодійні фонди в лікарні», ― сказав міський голова.

За його словами, ліквідувати медичний благодійний фонд раніше не мали можливості, бо медичні заклади підпорядковувались області. Тепер ― це комунальна власність міста, тому мають повне право наводити там лад.
Медики ж запевняють, що без благодійних внесків якість медичних послуг була б значно гіршою.
За словами в.о міністра охорони здоров’я Уляни Супрун, благодійні організації при медичних закладах ― це законно. Проте, незаконно примусово вимагати їх від людей.

Що робити, якщо вас змушують стати благодійником медичного закладу

Якщо у вас вимагають здати благодійний внесок у медзакладі, зверніться зі скаргою до:
• головного лікаря;
• органу управління закладом ― департаменту чи управління охорони здоров’я у вашій області;
• правоохоронних органів.