Бронхіальна астма – це хронічна хвороба, яка найчастіше проявляється періодичними нападами задишки та свистячими хрипами.Найбільш поширеними причинами астми є алергени та спадкова схильність. 

За словами лікаря-алкрголога Вікторії Панас, ріст алергійних захворювань вражає масштабами. У Європі від 30-50% населення мають алергічні захворювання. З них 10-15% страждають на бронхіальну астму.
По місту Павлограду 1% дитячого населення хворіє на бронхіальну астму, 2% – у групі ризику, 4% дитячого населення мають алергічний риніт.

«Характерним для дітей є перехід однієї алергічної хвороби в іншу. Наприклад, харчова алергія у немовлят переходить у респіраторну у 2-3 роки. На зміну висипці на шкірі приходить хронічна закладеність носа, повторні епізоди нападів кашлю, зі свистячим диханням, що не піддаються лікуванню звичайними препаратами від застуди. Показники зростають щороку. Турбує той факт, що пацієнти несвоєчасно звертаються до спеціалістів, тому залишається пізньою та низькою діагностика бронхіальної астми. Це обумовлено схожістю проявів цієї хвороби на ранніх етапах з респіраторними інфекційними захворюваннями та низькою поінформованістю батьків про симптоми алергії», – розповіла Вікторія Панас.

За її словами, найпоширенішим алергеном є пилок амброзії, на другому місці – алергія на епідерміс котів (рідше собак), на третьому – алергія на плісняву (альтернарія). Популярним є міф, що існує алергія на тополиний пух. Він не є алергеном, а просто переносить пилок рослин (тимофіївка, райграс, овсяниця та ін.), який подразнює слизову оболонку людини.

Алергічні хвороби мають хронічний перебіг, тому дуже важливою є рання діагностика, що забезпечить успішне лікування.