Вже кілька років поспіль в Павлограді культивується рівний доступ жінок та чоловіків до суспільно-економічних, духовних, владних та інших благ

Так, громадська організація "Жінки Західного Донбасу" , яка працює з 2014 року, вже неодноразово брала участь в реалізації подібних ініціатив в рамках проекту, що підтримується Фондом сприяння демократії посольства США Україні.

Спільними зусиллями керівника Анжели Шевцової та міських волонтерів пророблено чималу роботу. 

В 2018 році стартувала ще одна ініціатива щодо захисту основних прав жінок в Україні.

Актуальність даної ініціативи продиктована тим, що сьогодні в нашій державі від насильства потерпають як жінки, так і чоловіки, хоча останні значно менше. За час спільного співробітництва з Фондом сприяння демократії було охоплено понад 850 осіб, які успішно пройшли семінар з правових питань щодо рівних прав та иожливостей для жінок і чоловіків.

Порушення прав жінок або чоловіків значно погіршує якість їхнього життя та пригнічує морально-психологічний стан.Як наслідок, людина почувається покинутою, впадає в кризовий стан та інколи не бачить виходу зі складної ситуації. 

Завдання ГО "Жінки Західного Донбасу " - допомогти людині зорієнтуватись в складній життєвій ситуації, знайти шляхи виходу з кризи. Але пріоритетним напрямком роботи є попередження порушень прав людини через гендерні особливості. 

В рамках сьогоднішньої ініціативи головною метою організації є "розщеплення" гендерних стереотипів, що історично склалась в суспільстві та перешкоджають повноцінеому життю. Громадська організація щотижня проводить інформаційні заходи з питань рівних прав людини в гендерному аспекті для всіх бажаючих, в тому числі для  вразливих груп.