Щорічно 14 червня відзначається Всесвітній День донора

Забезпечення лікувальних закладів Павлограда та регіону компонентами крові здійснюється відділенням трансфузіології КЗ «Павлоградський пологовий будинок», яким щорічно заготовлюється донорська кров та проводиться її переробка на компоненти при проведенні понад 1,3 тисяч давань крові, при цьому кроводачі є безкоштовні.

Щорічно близько 1.5 тис.і хворих регіону забезпечуються трансфузійними середовищами, виготовленими із донорської крові. За 2018 рік у лікувальні заклади було видано 720 літрів трансфузійних середників.

Повідомили у Павлоградському відділенні трансфузіології.

Серед майже 5 тисяч донорів, які зареєстровані у відділенні трансфузіології, 256 донорів мають статус «Почесний донор України» та 2 особи носять високе звання «Заслужений донор України», це Цвілодуб Сергій Миколайович та Галіаскаров Олександр Рішатович. За минулий рік звання «Почесний донор України» набули 10 донорів, за 2019 вже 11 донорів.

Брати кров у донора дозволяється лише при умові, що його здоров`ю не буде спричинена шкода, крововтрата людиною 300-400 мл. один раз на 2-2,5 місяці крові цілком безпечна. Більш того, крововтрата в такому обсязі посилює імунітет, омолоджує склад крові, покращує роботу кісткового мозку, донори рідше хворіють на інфекційні серцево-судинні, онкологічні захворювання.

Донорами крові або її компонентів може бути кожен громадянин у віці від 18 до 60 років, що пройшов медичне обстеження. Для заготівлі крові та її компонентів використовуються лише матеріали одноразового використання.
Щорічно до лав донорів вливаються молоді донорські кадри – студенти медичного коледжу, шахтарі, службовці та інші небайдужі мешканці Павлограда, Тернівки та інших прилеглих міст та селищ.

Відділення трасфузіології знаходиться за адресою: м. Павлоград, вул. Шевченка,102.
Прийом донорів з 8.00 до 10.00 годин понеділок, вівторок, середа, четвер, крім вихідних та святкових днів. При собі мати паспорт з пропискою.