Минулоріч на Вовчій у Павлограді потонули п’ятеро людей, із них одна дитина

 Четверо потонулих дорослих перебували у стані алкогольного сп’яніння.

«При нещасному випадку на воді діяти потрібно швидко. Будь-яке затягування часу може обернутись трагедією. Тому лише своєчасне надання першої допомоги може врятувати людське життя», - розповів завідуючий відділенням реанімації міської лікарні №4 Юрій Арутюнян.

За його словами ні в якому разі не можна заходити у воду в стані алкогольного чи гнаркотичного сп’яніння.
Помітивши людину, що тоне необхідно терміново повідомити про це рятувальникам. А якщо вони знаходяться далеко чи відсутні, то рятувати людину потрібно самостійно. Для цього потрібно швидко добігти вздовж берега до найближчого місця, де тоне людина. Підпливти до постраждалого ззаду, бо інакше потопаючий у спробі врятуватись, може ненароком схопити рятівника і звільнитись від такого захвату буде вкрай важко.

За словами лікаря, в першу хвилину після потоплення можна врятувати понад 90% постраждалих, через 6-7 хвилин – близько 1-3%. Тому, необхідно відкинути паніку та почати діяти.

Коли постраждалий доставлений на берег, необхідно первірити стан його життєвих показників. Якщо дихання та пульс задовільні, то постраждалого потрібно покоасти на суху жорстку поверхню. Голова має бути низько опущена. Постраждалого потрібно розтерти руками чи рушником, дати гаряче пиття, замотати в теплу ковдру. Обов’язково викликати швидку допомогу.