За перше півріччя 2019 року під диспансерним наглядом лікарів перебуває 348 наркозалежних

 У порівнянні з аналогічним періодом 2018 року, кількість наркозалежних зросла на 3%. Під профілактичним наглядом по епізодичному вживанню наркотичних речовин перебуває 103 чол., з них 2 – підлітки.
Про це розповів лікар-нарколог Сергій Лєбєдєв.

За його словами в Павлоградсьткому наркологічному диспансері пацієнти можуть пройти метадонову терапію. Таку замісну терапію отримують 153 пацієнти.

Лівкар вважає, що завдяки цьому люди, які вживали наркотики в ін’єкційному вигляді мають можливість перейти на таблетоване вживання, що значно зменшує ризик передачі ВІЛ / СНІДу, туберкульозу та гепатиту С. Також терапія призводить до зниження рівня злочинності та адаптації наркоманів до соціальних норм. Деякі з них починають працювати, створюють сім'ї, знаходять себе в тих захопленнях, які допомагають їм побачити світ в інших добрих проявах.


Сергій Лєбєдєв звернувся добатьків з проханням бути особливо пильними до змін у поведінці своїх дітей і при найменшій підозрі на вживання наркотичних засобів або інших хімічних речовин, терміново звертатись у лікувальні заклади, щоб не пропустити захворювання на ранній стадії, коли ще є можливість надати спеціалізовану медичну допомогу. Перші ознаки хімічної залежності від наркотиків, які повинні насторожити батьків – зміна настрою, поведінки, психічного здоров’я підлітка, поява у помешканні невідомих запахів хімічних речовин, нових старших за віком друзів та ін.

Для своєчасного виявлення батьками наркозалежності у дітей, при перших підозрах на вживання наркотиків, можна провести безкоштовний тест у Павлоградському наркологічному відділенні № 3. Також на сьогоднішній день у кожній аптеці є тест-система («SNIPER») для виявлення наркотичних речовин в організмі людини.

Якщо у вас виникла проблема з наркотиками, то звертайтесь до лікарів-наркологів Павлоградського наркологічного відділення № 3, вул. Дніпровська, 241.