Пригода сталась в одному із приватних домоволодінь по вул. Караванченка у Павлограді 

У власному городі жінка збирала ягоди малини. І начебто все було добре. Принаймні, за словами потерпілої, нічого незвичайного чи тим паче небезпечного вона не відчула. Тому не могла зрозуміти чому раптом набрякла нога, посиніла, з’явились крововиливи, піднялась висока температура тіла.

Звернулись до лікарів, проте ті теж відразу не розпізнали укус змії, вони схилялись до того, що це наслідки цукрового діабету.

Розпізнав укус змії хірург 4-ї міської лікарні. За словами доньки потерпілої, він побачив на нозі у матері характерний слід, що зазвичай залишається після зміїного укусу. На щастя, все обійшлось – після лікування, хвора одужала. Донька потерпілої також нарікає на те, що матері не ввели протиотрутну сироватку, бо в лікарні її не було.

Проте, як раніше повідомляла нашому журналісту начальник відділу охорони здоров’я міста Олена Герасименко, у квітні цього року 4-а міська лікарня отримала 10 доз протизміїної сироватки. Для нашого регіону цієї кількості цілком вистачить.

За словами заступника головного лікаря 4-ї міської лікарня Іскендера Іскендерова, вводити пацієнтці зміїну протиотруту не було потреби, бо в нашому регіоні не водиться змій, отрута котрих є смертельно небезпечною. А застосування антидоту має чимало протипоказань і не є безпечною процедурою.

«Зазвичай, у таких випадках ми призначаємо протиінтоксикаційні препарати, цього достатньо», – розповів tv-news.dp. ua Іскендер Іскендереров.

При укусі змії медики радять:

  • менше рухатись,
  • на місце укусу покласти стерильну пов’язку з антисептиком,
  • більше пити,
  • покласти до рани лід і по швидше звернутись до лікарів,
  • якщо є аптечка, дайте постраждалому 1-2 таблетки ліків проти алергії.