З настанням теплої пори року ризик захворювання гострими кишковими інфекціями значно збільшується

Гострі кишкові інфекції становлять третину всіх інфекційних хвороб. За перше півріччя 2019 року до дитячого інфекційного відділення міської лікарні №4 звернулись 215 дітей з гастроентероколітами. У порівнянні з аналогічним періодом минулого року, зростання захворювання не спостерігається. Розповіла дитячий інфекціоніст Юлія Демиденко.

«Основними розповсюджувачами кишкових інфекцій є хворі люди та бактеріоносії. Зараження відбувається через брудні руки, забруднені предмети побуту, брудну воду, забруднені харчові продукти. Механічними переносниками інфекції є мухи», – розповіла Юлія Демиденко.

За її словами найбільш сприйнятливі до захворювання маленькі діти. Це обумовлено особливостями дитячого організму, низьким антибактеріальним імунітетом, низькою кислотністю шлункового соку, недосконалістю ферментної функції підшлункової залози.

Кишкові захворювання можна попередити, якщо виконувати елементарні правила гігієни :

  •  акуратно мити руки після того, як прийшли з вулиці, після відвідування туалету, перед приготуванням їжі;
  •  захищати харчові продукти від забруднення при транспортуванні, приготуванні, зберіганні;
  •  при транспортуванні з магазину, ринку не складати в одну сумку не упаковані овочі, ковбасні вироби, хліб, м’ясо, cир, яйця; особливо небезпечні куряче м’ясо та яйця, на поверхні котрих можуть бути збудники сальмонельозу;
  •  при зберіганні в холодильнику не тримати разом готові продукти та сирі;
  • дотримуватись термінів зберігання продуктів: м’ясний фарш – 6 годин, торти, тістечка – 36 годин, котлети – 24 години, варені ковбаси – 48 годин;
  •  сирі овочі, фрукти, ягоди мити проточною водою, після чого обдати кип’яченою.

Прояви гострої кишкової інфекції починаються по- різному, проте є основні ознаки: підвищення температури тіла, нудота, блювота, біль в животі, діарея. При перших симптомах необхідно звернутись до лікаря.

Медики наголошують, що у випадку захворювання дитини, недопустимо лікувати її самостійно. Дитячий організм дуже чутливий до втрати рідини та солей. Це загрожує розвитком токсикозів з ексикозами, котрі можуть призвести до важких наслідків, зокрема, до гострої ниркової недостатності, ендокардитам.