Чому медичний заклад опинився на межі закриття? 

Про офіційне закриття мова не велась, але ситуація, що склалась унеможливлювала подальшу роботу лікарні.

Вся справа у фінансах, точніше їхній відсутності. Коштів вистачало лише на перше півріччя 2019 року. Плани подальшого існування лікарні на друге півріччя були відсутні, бо медичний заклад не міг навіть підготуватись до опалювального сезону. Така ситуація стурбувала не лише мешканців району, а й міста. Тема активно обговорювалась в соцмережах. Адже в медзакладі, як повідомили нашому кореспонденту в районній лікарні, обслуговуються близько 50% жителів сіл Павлоградського району, а ще 50% ― павлоградці. Раніше, до створення ОТГ (об’єднаних територіальних громад) фінансування центральної районної лікарні здійснювалось з районного бюджету. Тепер кожна об’єднана громада самостійно розпоряджається своїми фінансами та мали б утримувати медичний заклад, де обслуговуються їхні мешканці.

Чому виникла ситуація, коли районна лікарня опинилась під загрозою подальшого існування розповіла заступник голови Павлоградської райдержадміністрації Людмила Комаркова.

- Кожна громада на початок бюджетного року отримала суми, які вони повинні виділити на утримання районної лікарні. Це державна субвенція, яка виділяється з розрахунку на кількість населення, що проживають у громаді. Тобто, держава гарантує, що мешканці мають право на медичні послуги. Але цих грошей недостатньо. Вони лише частково покривають витрати. Решту коштів місцеві громади повинні виділяти зі свого бюджету на утримання лікарні. Проте тут маємо проблему. Громади мають свій бюджет, живуть самостійним фінансовим життям і адміністрація, районна чи обласна, не має права вказувати їм на що витрачати гроші. Громади виділяють кошти, але, на превеликий жаль, не рівномірно. Тобто, громада вважає, наприклад, що в першу чергу важливіше виділити вчителям на зарплату чи забезпечити функціонування котелень та ін. І за залишковим принципом «руки доходять» до районної лікарні. Є така проблема, ми не можемо на це вплинути. Голова адміністрації пише листи, ми збираємо наради та закликаємо керівництво громад до того, що фінансування має бути розділене рівномірно на 12 місяців, щоб лікарні працювали без перебоїв, ліки закуповувались, готувались до опалювального сезону. Окрім того, в нас є Межиріцька громада, яка фінансово не спроможна, вона дотаційна. 100% розрахувалась лише Троїцька громада, вони виділили кошти для районної лікарні на увесь рік.

На думку голови районної державної адміністрації Святослава Максимчука, в даному конкретному випадку мова йде про розуміння того, чому важливий для громад медичний заклад доведений до того, що не може далі функціонувати.

«Ми розуміємо, що змінюється система фінансування, зменшується кількість мешканців. Можливо, потрібно оптимізувати заклад. Наше бачення таке, що закривати лікарню ― це злочин. Поки ми при владі, ми повинні докласти максимум зусиль для того, щоб заклад нормально функціонував. Будемо збирати громади, розповідати, переконувати. Про закриття районної лікарні не може бути мови», ― розповідає Святослав Максимчук.

На сьогодні ситуація із фінансуванням лікарні вирішилась, принаймні на найближчі два роки. За повідомленням голови райдержадміністрації, в районній адміністрації пройшло планове засідання за участю голів об’єднаних територіальних громад, керівництва медичного закладу та районної влади.

За підсумками наради, голови всіх об’єднаних територіальних громад прийняли рішення про повне фінансове забезпечення районної лікарні до кінця поточного року та підтвердили свою участь у співфінансуванні даного закладу у 2020 році.

Довідково

Комунальний заклад «Центральна районна лікарня» за рік обслуговує в середньому понад 90 тис. амбулаторних пацієнтів, ще понад 5 тис. хворих отримують лікування в стаціонарних відділеннях. В медичному закладі працює 261 штатний працівник, із них 35 лікарів та 102 медичних працівників середньої ланки. В лікарні функціонує травматологічне, хірургічне відділення, відділення анестезіології з ліжками інтенсивної терапії, неврологічне, терапевтичне, дитяче відділення та клініко-діагностичний центр. Надається також урологічна допомога.

Коментарі   

+1 # Elena 09.07.2019, 12:34
нужно хоть часть денег за операции отдавать на нужды больницы а не в руки врачам имейте совесть деньги немалые.
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата