У Павлограді розпочинається сезон торгівлі баштанними культурами

 В різних мікрорайонах міста з’являються точки реалізації динь та кавунів. Зазвичай, такі місця торівлі не мають ніякого естетичного вигляду. Це може бути збитий нашвидкоруч із дощок торговий павільйон, або ж без такого.
10 липня таку торгову точку намагались установити біля 12-поверхівки, що по вул. Новій у Павлограді (район «Орбіта»).

На цьому місці уже декілька років підряд реалізовують баштанні.
Проте, мешканці будинку проти такого сусідства. Вони кажуть, що біля таких місць продажу кавунів цілодобово чергують реалізатори. Нерідко тут збираються компанії і ведуть себе досить шумно.

«Тимчасова споруда біля балкона людей. Це мати, ругань, нічні гулянки. Це все в 5-ти метрах від балкону. Нам воно потрібне? Ми хочемо жити спокійно, або слідкуйте за своїми працівниками, котрих тут залишаєте на ніч. Тут поліцію через день викликали. Зрозумійте нас теж, ми тут живемо, вночі хочеться відпочити . Ми ваші кавуни не купували і табличку поставимо, щоб їх ніхто не купував», – погрожують мешканці прилеглих будинків.

Реалізатори ж баштанних кажуть, що мають всі необхідні дозволи для розміщення торгових точок. Про що свідчить відповідний договір між підприємцем та міським головою.
За повідомленням начальника відділу розвитку споживчого ринку та підприємництва Світлани Кусочкіної, в місті немає торгових точок, котрі працювали б без дозволів.

«У весняно-літній період рішенням міськвиконкому розподіляються місця для роздрібної сезонної торгівлі овочами, фркутами та бахчевими. У нас немає в місті дрібнороздрібних об’єктів торгівлі, які б працювали без дозволу міьсквикокному. Відділом торгівлі періродично перевіряються такі точки і яікщо суб’єкт господарювання порушує діючі правила, то ми скасовуємо таке рішення або штрафуємо власника», – розповіла Світлана Кусочкіна.

За її словами , у випадку якщо мешканців міста не задовольняє торгівля чи порушується громадський порядок, то вони можуть звернутись на «гарячу лінію» міськвиконкому або ж прийти на особистий прийом. У випадку виявлення порушень підприємців штрафуватимуть чи не надаватимуть дозволів на торгівлю.

Щодо розміщення торгової точки для реалізації баштанних культур, то за словами Світлани Кусочкіної, павільйон там розміщується щороку, ніяких скарг від мешканців міста не надходило.

Вона також додала, що місцевий бюджет від такої роздрібної сезонної торівлі щороку поповнюється на 450 тис грн.